Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Maak je buurt leefbaar

    Een omgeving waar je prettig woont. Dat wil iedereen wel. Veel gemeenten zetten projecten op om de leefbaarheid te vergroten. Sommige van die gemeenten betrekken de burgers erbij. Mensen mogen zelf ideeën aandragen om de buurt gezelliger te maken.


    Zo mochten burgers van Rotterdam zelf plannen bedenken. Die worden morgen gepresenteerd. De beste ideeën worden daadwerkelijk uitgevoerd. Enkele tips om zelf je buurt leefbaarder te maken.

    - Maak kennis met andere buurtbewoners. Als je de mensen kent, begrijp je ze beter en ontstaat er minder snel ruzie. Groet elkaar op straat of maak gezellig een praatje.

    - Zet een eigen internetsite op met informatie over activiteiten bij jou in de buurt.

    - Ga op visite bij een oude buurvrouw. Zo wordt ook zij betrokken bij de buurt. Neem mensen die bijvoorbeeld slecht ter been zijn eens een keer mee naar buiten.

    - Organiseer een spellenmiddag voor de buurtbewoners.

    - Spreek elkaar aan op asociaal gedrag. Niet op een belerende manier, maar als vrienden. Moedig anderen aan fatsoenlijk met elkaar om te gaan.

    - Gebruik geen drugs en spreek elkaar aan wanneer er te veel alcohol wordt gedronken.

    - Gooi kauwgom en sigarettenpeuken niet zomaar op straat.

    - Ruim het zwerfvuil op. Afval hoort in de prullenbak. Veeg bijvoorbeeld de straten schoon. Vraag aan de gemeente of er meer vuilnisbakken kunnen worden geplaatst.

    - Beschilder lelijke vuilcontainers. Doe dit overigens wel in overleg met de gemeente. Maak er geen janboel van.

    - Laat je hond uit op de plaatsen die daarvoor bestemd zijn. Zo houd je de straat schoon.

    - Ga niet zomaar ergens met een groepje rondhangen, maar doe iets actiefs.

    - Doe mee aan jongerendebatten. Politieke partijen zijn erg geïnteresseerd in wat jongeren willen. Er is een behoorlijke kans dat ze iets doen met jouw ideeen.

    - Maak foto’s van vieze plaatsen in je buurt. Knap die plaatsen met elkaar op en maak dan weer foto’s. Je kunt dan laten zien dat aanpakken helpt.

    - Richt een vrijwilligersclubje op. Doe met elkaar klusjes bij andere mensen. Of meld je aan bij een vrijwilligersorganisatie. In een buurthuis weten ze er vaak meer van.

    - Fleur je tuin op met leuke bloemen en planten.

    Bron: www.rotterdamidee.nl.

    Reacties (4)

    tjah
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:52

    Is dAt nOdIg..?
    sasjuh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    Als ieder1 al zn spullen netjes maak en opruim is et al een stuk beter!! moete we op sgool ok doen!!!
    AP
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:14

    Het lijkt op vuurwerk Als het vuurwerk is doen ze het zelf want ze moeten die TROEP maar nie in de lucht schieten
    knakkie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:33

    ja das wel nodug soms ja soon troep oferal bij ons op sgool ok al iedureen meo netties gaan opruimen enz......