Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Dromen in een afgeladen Gelredome

    ARNHEM - ”Dream bigger”, luidde het thema van de 33e EO-Jongerendag, zaterdag in Arnhem. „Droom groter.” „Vandaag”, zegt presentator Frank van der Velde, „wil God laten zien wat Zijn droom is voor ons.”

    De EO-Jongerendag, afgelopen zaterdag.

    De EO-Jongerendag, afgelopen zaterdag.


    Ruim 34.000 jongeren, 2000 meer dan vorig jaar, zijn deze zaterdag naar Arnhem gekomen om de EO-Jongerendag bij te wonen. Het Gelredomestadion is dan ook tot de nok toe gevuld.

    Op de schermen verschijnt een bedrag van 10.000.000 euro. „Wie droomt er niet van om de jackpot te winnen?” vraagt Van der Velde. „Maar vandaag wil God laten zien wat Zijn droom is voor ons.”

    Op het programma staan, behalve twee toespraken, optredens van X Factorwinnares Sharon Kips, X6, de Ronduit Praiseband, en van de Amerikaanse Group 1 Crew, worshipleader Chris Tomlin, en de „power-pop-punk-rockband” Stellar Kart.

    ”Dream bigger” - voor de 23-jarige zangeres Sharon Kips houden de woorden in „dat we altijd groter mogen denken, groter mogen dromen, naar grotere dingen mogen streven”, zegt ze tijdens een persconferentie.

    Hoe reageren haar collega’s in de muziekwereld erop dat ze het geloof een plek wil geven in haar optredens? wil de interviewer weten. Kips: „Ik heb nog nooit tegenstand ervaren. Ik stel me ook nooit voor van: „Hallo, ik ben christen, ik ben Sharon. Nee, ik ben gewoon Sharon.”

    Heeft ze zelf nog dromen, na alles wat ze al heeft bereikt? „Ik ben nog maar aan het begin, ik ben heel ambitieus. Maar mijn dromen? Nee, die ga ik niet met u delen.”

    Kroon
    Spreker tijdens het ochtendgedeelte is Tiemen Westerduin. „We dromen allemaal wel eens”, zegt de jongerenwerker van de HGJB. „Welke meid heeft er nooit eens van gedroomd om net als Sharon de finale van X Factor te winnen? Of om in een mooi lijf, en een geweldig mooie trouwjurk, trouw beloofd te krijgen door de knapste en liefste jongen? Welke jongen heeft er niet eens van gedroomd de winnende goal te scoren in een interland, het liefst tegen Duitsland?”

    Wij zijn gemaakt naar Gods beeld, zegt Westerduin. „En daarom hebben -of hadden- we dromen. Jij lijkt op God. Vind je het gek dat je soms droomt van grote dingen, van rijk worden, populair zijn, beroemd worden? Wij zijn bedoeld om met een kroon op ons leven te leven. Dat is Gods droom voor ons.

    Luister maar. Ik heb in de Bijbel vier parels opgezocht, die God op de kroon van ons leven heeft gezet. Psalm 8:6: Jij hoort te schitteren, zegt God tegen je. Psalm 103:4: Hij wil je schoonheid en geluk geven. 2 Timótheüs 4:8: De kroon van de gerechtigheid wacht. Er komt een moment, jongens, dat je bij de Vader in de hemel komt te staan en Hij zegt: „Lieve Annelies, Ik heb niets op jou aan te merken.” En ten slotte de vierde parel, Openbaring 2:10: „Wees trouw tot in de dood, en Ik zal u de kroon van het leven geven.” Je leven is niet voor niets, je bent een blijvertje.”

    Dat is pas Dream bigger, aldus de jongerenwerker. „En die kroon wil God je geven. Waarom? Dankzij de kroon van doornen die Jezus op Zijn hoofd kreeg. Dankzij die doornenkroon mag jij nu onder de kroon gaan staan die je vertelt dat je gaat schitteren. Dat je weer op God gaat lijken. Jezus wilde wisselen van kroon. Hij jouw doornenkroon, jij Zijn Koningskroon. Weet je dat dat Gods verlangen is?”

    „Dat was Gods Woord”, besluit Westerduin. „En als Gods Woord ergens klinkt, vraagt het ook een antwoord. Het wil ja of nee. „Ik wil je gelukkig maken”, zegt God tegen je, „mag dat?” Geef dan nu, in een moment van gebed, eens antwoord. Ja of nee.”

    Diepe stilte. Westerduin: „Als je nu zegt: „Ja”, ga dan staan. Maar ik wil dat je blijft zitten als je „Nee” zegt.”

    Eerst wat aarzelend, maar dan toch massaal, gaan de duizenden jongeren staan. „Zeg dan nu: „Het wordt wat met mij, in Jezus’ Naam.” Eén, twee: „Het wordt wat met mij, in Jezus’ Naam”, klinkt het. Westerduin: „Amen. Geniet ervan.”

    Saulus
    Het middagprogramma opent met een duet van Sharon Kips en Miranda de Vlieger van het gospelkoor Inside Out. „Wie weet welke wonderen je kunt bereiken als je gelooft.”

    Later op de middag haakt minister Rouvoet (ChristenUnie) -„Ik voel me weer 16”- op het nummer in. „Ik ben echt getroffen door wat Sharon zong: Je kunt als je in geloof droomt, nooit te groot dromen.”

    Zelf heeft hij ook een droom, zegt de minister voor Jeugd en Gezin. „En die is dat alle jongeren in Nederland een goed toekomstperspectief krijgen, in een gezonde en veilige omgeving opgroeien en een steentje kunnen bijdragen aan onze samenleving. Dat is mijn droom.”

    Nadat Rouvoet de EO-Ronduit Award heeft uitgereikt aan Marc Strootman (24) uit Klundert, voor projecten in Afrika en Zuid-Amerika, is het de beurt aan de Ronduit Praiseband. „You are good, Lord, and Your mercy endureth forever! We worship You. Hallelujah, hallelujah! Yes You are, yes You are, yes You are good!”

    Harder en harder gaat het. Lichtbundels flitsen door het overdekte stadion.

    „En deze kennen jullie allemaal”, kondigt de presentator het volgende lied aan. „Hosanna, hosanna, hosanna in de hoge.” „Koning Jezus, U bent mooi! U bent bijzonder!”

    Instrument
    „En dan nu”, zegt zanger/spreker Kees Kraayenoord, „praise met André Rouvoet.” Samen zingen ze even later: „Jezus, leven van mijn leven; Jezus, dood van mijne dood.”

    In zijn toespraak houdt Kraayenoord de jongeren de geschiedenis van Saulus/Paulus voor (Handelingen 9). „Ga, stelt God Ananias gerust, hij is het instrument dat Ik heb uitgekozen om Mijn Naam te verkondigen onder alle volken. Mag ik vanmiddag over jullie profeteren, met de woorden van God over Paulus: „Ga, want jullie zijn Mijn instrument om Mijn Naam te verkondigen onder alle volken.” Ga!”

    Moet dan iedereen een Paulus worden? Kraayenoord: „Nee, in het verhaal komt ook een Ananias voor. Net zo belangrijk. Hij gaf de boodschap door aan Paulus. Misschien zal er van de 34.000 in dit stadion maar een enkeling een Paulus worden, maar worden er velen geroepen om een Ananias te zijn. Wat jouw droom ook is, dat die mag passen in Gods droom.”

    Ook de artiesten Manwell, Pablo en Blanca van Group 1 Crew hebben een droom. „I have a dream.” Het trio beoogt met „funky muziek” jonge mensen over God te vertellen. Hun optreden wordt beloond met een „waanzinnig applaus.”

    Een zo mogelijk nog uitzinniger applaus valt Stellar Kart ten deel, de ”power-pop-punk-rockband” die het slotconcert verzorgt.

    De reacties op de EO-website na afloop van de dag laten aan duidelijkheid ook weinig te wensen over: „Hi Stellar Kart was egt tof”, aldus Corné. En Sara: „stellar kart rockte haardd : D superr!!”

    Lees ook het Commentaar op de EO-Jongerendag in het Reformatorisch Dagblad van maandag 11 juni.

    Reacties (97)

    blondje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:12

    @ flipje een deel van de 'refo' jeugd vloekt ook overdag Gods Naam en in die kerk word net zo goed God geprezen.
    lady16
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    @jantine jammer dat jij denkt dat ik bedoel dat al die jongeren de duivel AANBIDDEN.. daar heb ik het niet eens over gehad. en in zondag 36 gaat het over het misbruiken van Gods Heilige Naam. als je van het podium staan te brullen of je Jezus aan wilt nemen, en op wilt staan, geloof ik dat dat absoluut niet kan, en misbruik is van Zijn naam. In jesaja staat, Ik (God) ben gevonden van degenen die naar mij niet zochten. en tot degene die naar Mij niet vraagden zij Ik zie hier ben Ik. je kunt niet opstaan en zomaar met een Jezus onder je armen weglopen. alleen door Gods Geest kunnen jij en ik en iedereen tot het ware geloof komen. Hij schenkt je rechte zelfkennis en Godskennis. zodat je leert wie jij bent. hoe kun je DANKBAAR zijn al je niet VERLOST bent van je ELLENDE? dan moet die ellende gekend worden, zodat God je ervan kan verlossen, en dat je dan pas oprecht dankbaar leert zijn.
    muisj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:42

    het gaat tog allemaal om GOD??? waarom denken de mensen allemaal zo anders??? vreselijk! ik zeg niet dat ik het mt de eo jongerendag eens ben, dat moet iedereen tog helemaal zelf weten!!!? als je je daar 'lekker'bij voelt, en gelooft dat GOd daar bij kan zijn/ is dan is dat tog voor je eige? zo denk ik erover.... (K)
    Strukel
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:14

    ze zingen en danken God maar waarvoor eigenlijk??! omdat ze verlost zijn???? maar waarvan?? 'k vraag me af of ze daar over nagedacht hebben
    chikkie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    tuurlijk kan je met een DRUMSTEL God loven en aanbidden. ALs je er maar een kind van God achter zet!! Waarom ga je naar de eo-jongerendag? dat is denk ik de belangerijkste vraag. Ga je omdat je tot God kan prijzen?? Waarom zie je daar dan 34.000 jongeren en op bezinningsavonden en bijbelstudieverenigingen niemand? Ik zag ook in een reactie dat iemand zei " God is liefde" hoe vaak hoor je deze uitspraak niet?? maar dat betekend dat hij de Zonde haat en straft en amerikaanse dominee gaf een keer het volgende voorbeeld: Kan iemand die heel veel van ongeboren kinderen houd en die zegt wat hou ik van kleine kinderen enz. Voor abortus zijn?? Nee, dan zou hij Abortus moeten haaten. Daarom is God liefde maar haat en straft hij de zonde. Waarom worden Refo' s over 1 kam gescheerd? Zeg ik dat Jan smit en Cascade Goed is?? POPfestival met christelijk sausje.... Raar dat een Onchristelijke krant dat boven een stukje schrijft?? Is dit Christelijk naar de wereld toe?? (word vervolgt)
    xxandrea
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:199

    Kijk niet naar de negatieve dingen maar bekijk ook eens de POSITIEVE dingen!!!!!!!! 1ste: GOD is daar! 2de: Er worden mensen bekeerd!!! 3de: de Helige Geest is daar!!!! Wat is er nog beter dan dit!!!!!??????????? Wij oordelen over de algemene dingen maar kijk nu eens naar het kleinste!!!!! naar 1 mens!!!! van de 32000 zo'n mens kan die dag een ommekeer in zijn leven krijgen!!!! Jezus komt in zijn hart!!!!!! GAAF GEWELDIG!!! TOCH...... OKE misschien is het niet helemaal op onze manier en wij zijn het heel anders gewend!!!!!! Maar hoe kun je ooit zeggen dat de EO-jongerendag duivels is!!!!!!!!!!???? Dan is mijn reactie: KIJK IS NAAR JE ZELF EN DAN NAAR DE ANDER> ben je ook altijd met de HERE bzig ben je altijd maar iedereen aan het bekritiseren??? IS jou geloof zo goed?? Kom jij ervoor uit?? ik hoop en bid dat iemand die zei dat de EOJD duivels is... EERST naar zichzelf kijkt!!!!!!! ik vin het ook niet altijd even goed maar het is absoluut niet duivels.. IK BID voor JULLIE!!!!!!
     WEET JE HOE BIJZONDER! WIJ PASSEN ALLEMAAL IN HET PLAN VAN GOD! NIEMAND IS HIER VOOR NIETS!!! Ook al
    lineke
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    Ik ben er nog nooit geweest en toch zou ik er graag een keer heen willen om te kijken wat het nou precies is en wat je ervaart. Anders kun je het ook niet zo goed beoordelen. Ik vindt het wel positief dat er zoveel verschillende jongeren komen uit verschillende kerken en ook onkerkelijken. Ik weet niet of alles op de juiste manier gaat.. bijv. dat van: Het wordt wat met mij in Jezus naam. Ik zeg niet dat het verkeerd is maar of het goed is..ik weet het niet. Maar ik denk niet dat de duivel daarmee vereert wordt.. maar God.
    Jantine
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:332

    @flipje Dus mensen uit 'onze' kerken die naar concert van jan mulder of weet ik veel wat gaan, die vloeken niet? Ben ik niet mee eens! Ten tweede , hoe weet jij wat mensen denken? Je kan wel altijd in de ellende blijven hange, maar schiet je daar wat mee op? Maar blijven treuren om je zonden? Nee je kan beter dankbaar zijn dat God zo'n zondaar als jij nu wilt bekeren, en daar van getuigen, ik denk dat je zo meer mensen raakt dan dat je gaat treuren, gaan mense denke nou als je bekeert ben dan ist ook alleen maar treuren. Ten derde, in kerken staan wel drumstellen. Maja dat zijn natuurlijk niet de 'goede' kerken in jullie opzicht. De orgel is door de oudvaders in gesteld als instrument in de eredienst. Ik denk dat toen ook nog geen drumstellen bestonden.
    peejee78
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    Beste vrienden, De cathechismus begint met de vraag wat jouw en mijn enige troost is beide in leven en in sterven. En dan komt het geweldige antwoord: dat ik met lichaam en ziel niet mijn, maar mijns lieven Zaligmakers Jezus Christus eigen ben. Ik hoop en bid dat wij dit allemaal mogen belijden. LEES nu niet direkt verder, maar stel jezelf eerst de vraag, onderzoek jezelf. Zeker iedereen die wel weet wat wel goed is en oordeelt. Hij wil het ons uit genade gevenIk moet als JD bezoeker dan bekennen dat ik vaak tegen mijn fouten aanloop en me zelfs vandaag weer schaam naar God toe dat ik Hem weer teleurstel,maar dat is nu juist het bijzondere,dat wij op de Heere Jezus mogen zien,dat God niet meer toornt over de zonde,maar dat we deze mogen belijden en vergeving ontvangen.Kennen wij zelf die dankbaarheid naar de Heere?Ik ben het met 'ik' eens.Waar mensen zijn, zijn fouten, dat is zo in de kerk, op de EOJD.Wat genadig van God dat Hij mensen gebruikt om Zijn woord te verkondigen.
    trannel
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    @ xxandrea, Ik ben niet zo zeker van de door jou genoemde 3 punten. Ik hoop dat ze waar zijn, maar ik ben bang dat ze niet waar zijn. Als je ziet dat de jonge mensen massaal opgezweept worden door de muziek en de zangers. Want als er alleen een paar sprekers zouden zijn zou het Gelredome lang niet vol zijn. Het draait om de muziek en een beetje om God. God is niet het belangrijkste op de EOJD, dat is muziek, God staat op plaats 2. En dat wil Hij niet. Daarom ben ik bang dat hij er niet is.
    D-JD
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:28

    Okee ffe alles op een rijtje mensen. Er zijn er dus bij die denken dat je met de EO-jongeren dag God waarlijk de eer geeft. Forget it! Je lasterd God eerder door een beetje op een muziekje met allemaal zooi eromheen(drumstel e.d) een beetje mee gaat staan zwingen met zogenaamde geestelijke liederen. @maussie je hebt helemaal gelijk dat er refo's zijn die cascade, jan smit e.d luisteren tot mijn spijt hoor ik daar zelf ook bij . Maar de EO jongerendag is zeker niet beter of slegter dan al die andere muziek;). Mijn bescheiding mening is dat het een heidense bende is met een christelijk sausje erover! Ik heb gezegd.
    peejee78
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    Vrienden, Hieronder drie verzen die ons kunnen bemoedigen en leiden in welke houding we aan kunnen nemen.. 13 Wie zou de afdwalingen verstaan? Reinig mij van de verborgene afdwalingen. Een ootmoedige houding allereerst naar onszelf toe wanneer we (iets van) anderen bekritiseren. 14 Houd Uw knecht ook terug van trotsheden; laat ze niet over mij heersen; dan zal ik oprecht zijn en rein van grote overtreding. Laten we onszelf niet boven elkaar verheffen, het gaat niet om onze eer, maar om die van de Heere.Vereert datgene wat ik ga schrijven de Heere of is het alleen kritiek?Want Hij is zo goed, Hij gaf Zijn leven voor ons! 15Laat de redenen mijns monds, en de overdenking mijns harten welbehagelijk zijn voor Uw aangezicht, o HEERE, mijn Rotssteen en mijn Verlosser! Laten we zorgen dat we na elke post dit kunnen zeggen.U weet wat en waarom ik dit schrijf.U Heere, mijn Verlosser. Laat het doel van ons leven het eren van de Heere zijn.Gods zegen gewenstPJ
    Irrum
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:13

    Beste Mensen, Ik ben dit jaar voor de 2e keer na de EOJD geweest. En elk jaar weer is hier een enorme discussie. Ik vraag me af waarom mensen hierop ingaan zonder enig nuttig argument te hebben. De EOJD heeft dit jaar een goede indruk op me achter gelaten. Ik weet niet wie het nagekeken heeft op internet maar voordat je een argument tegen de EOJD wilt uiten moet je toch eerst kijken na het concert van Chris Tomblin (Vooral het nummer How great is our God) en na de preek van Tiemen. Als jij ervan overtuigd bent dat God bestaat en goed voor jou is waarom mag je dat dan niet belijden door mee te zingen met deze liederen die zo goed over God spreken! Waarom is dat zo fout volgens jullie? Mag je tegenwoordig geen liederen meer zingen die terugslaan op de Bijbel? Mag je God niet eren met alles wat in je is en met muziekinstrumenten? Ja dat mag wel! En hoe kom ik daar bij? Dat lees je in de Bijbel. Lees Psalm 150 bijvoorbeeld maar eens!
    Irrum
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:13

    Vervolg: Hoe vaak zit jij in de kerk een psalm te zingen waar je niet eens met je gedachte bij bent? Het gebeurd heel vaak dat je niet eens weet wat je zingt. En hoe vaak zie je in de reformatorische kerken jongeren niet meezingen? Geen idee hoe dat komt, maar ik weet wel dat ik dmv gospelliederen en opwekkingsliederen God kan prijzen en loven. Ik kan mijn liefde voor God daarin kwijt. En dan kun je mij niet vertellen dat dat van de duivel is. Nou dit was mijn betoog..! En voor de onwetenden van de EOJD en van gospelmuziek onder ons, kijk het concert van Chris Tomblin eens na of luister eens een gospelliedje! Groetjes Irma
    grafiwilbert
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:16

    @D-JD: Dat klinkt wel erg braaf hoor, Cascada luisteren en toch veroordelen! Klinkt vroom, dat veroordelen, maar het is juist godslasterlijk. Wat bedoel je met 'zogenaamde geestelijke liederen'? Zijn het geen geestelijke liederen? Heb je wel goed geluisterd? Welke heidense bende bedoel je? @trannel: Waarom veronderstel je dat het Gelredome niet vol zou zijn als er enkel sprekers zouden zijn? Muziek is heel belangrijk bij de EOJD omdat muziek juist het ultieme communicatiemiddel om met God te praten! @chikkie: Waarom kunnen GOEDE muziek en God loven niet samengaan? Why should the devil have all the good music? @strukel: Mogen wedergeboren christenen niet over hun verlossing zingen? Ik denk dat dat juist goed is. En als je niet wedergeboren bent kun je dat toch niet meezingen?
    «  1  2  3  4  5  6  7  »