Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Mager model niet welkom bij Unilever

    ROTTERDAM - Graatmagere modellen zijn bij de producent van consumentenproducten Unilever niet langer welkom.

    Volgens een woordvoerster wil het bedrijf geen types in reclame meer gebruiken met een figuur dat voor andere mensen niet haalbaar is. Dit ideaalbeeld is kleinerend en onbenaderbaar, waardoor eetaandoeningen als anorexia en boulimie wereldwijd om zich heen grijpen, aldus de Britse psychiater Susie Orbach vandaag in Financieele Dagblad.

    Mensen moeten volgens het concern tevreden zijn met hun lichaam en geen gebrek aan zelfvertrouwen krijgen door beelden van extreem slanke lichamen. Daarom mogen Unilevermerken vanaf nu enkel nog worden aangeprezen via modellen met „realistische” kledingmaten.

    Reacties (10)

    F-4ever
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:15

    sorry maar wat is realisties?? maatje 36? voor mijn niet hoor!
    k_oentje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    nou da maak je reclame mee, met van die mollige rolmopse!!!!! de bedrijfs winsten zulle gelijk stijge!! effe sere neus k denk wel da da goed is dan krijge de lezers nie mer zon idiaal beeld. zou eiglijk alle bedrijve moete doen.
    lottie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    Dat vind ik heel goed, als iedereen dat doet kun je Anorexia Nervosa voorkomen!
    anonymous
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:106

    goewd bekeken!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Marietuh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    Er staat in dit artikel omschreven:realistische maten. Daar word dus mee bedoeld: mensen met een BMI (Body Mass Index) van 18 tot 25. Bij een BMI tussen de 20 en 25 heb je een gezond gewicht. Dus mij lijkt dat je bij een BMI van 18 ook nog redelijk mager bent, maar goed.En k_oentje, je bent zeker een oentje, want wat is er mis met mollige mensen....?
    hhhaaalllllooo
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:27

    Ma toeven tog nie perse direkt rolmosen te zijn.. een mens met een normaal gewigt dan.. dat kan tog ook wel..??
    Marietuh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    Ja dat kan zeker wel! Ze bedoelen met 'realistische kledingmaten' ook mensen met een normaal gewicht. Maar tegenwoordig zijn er ook modellenbureaus die alleen modellen aannemen vanaf maat 42. Maar dat zijn heus geen rolmopsen hoor, die zien er tenminste normaal uit. Ik vind dat beter dan die magere modellen die op een blaadje sla leven. Dat is dus echt onrealistisch!
    Siska
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:163

    @ k_oentje Mollige rolmopsen zijn ook niet realistisch. Hoewel, met dat overgewicht waar je overal-en-altijd over leest...?!
    sjien
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:135

    GOed zO!!
    best_girl
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    oh wel stom ik ben ook model en ik heb maat 34 dus.. en kleding staat gewoon mooier op zon lichaam dus ja sorry