Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Strak in het pak tentamen doen

    TILBURG - Tentamen doen in spijkerbroek en een makkelijk zittend T-shirt lijkt verleden tijd. Tenminste, voor studenten rechten aan de Universiteit van Tilburg.

    De docenten verwachten tijdens een mondeling tentamen de heren in pak en de vrouwelijke studenten in rok en nette blouse.

    „Het wordt buitengewoon op prijs gesteld als u zich voor een zakelijke en belangrijke aangelegenheid ook professioneel kleedt”, schreef docent Floris van Laanen de studenten die het vak strafrechtsvergelijking volgen. „Dus zeker geen strandtopjes en dito rokjes, sportieve schoenen of slippers, driekwartbroeken of jeans - ook niet als het 30 graden is.”

    Fel protest tegen deze dresscode is vooralsnog uitgebleven. Wel vinden de studenten het wat overdreven dat docenten zelfs jeans bij het tentamen weren. In het universiteitsblad Univers zegt een student dat hij bang is dat het de beoordeling negatief beïnvloedt als hij zich niet aan de kledingadviezen houdt. Maar de docent ontkent dat. „Het is niet bedoeld als een verplichting”, zegt hij.

    Reacties (3)

    maartje538
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:12

    er zit miss wel wat in, maar ik vind ut wel wat overdreve
    hilda
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    Jaha, wel een beeje ofverdreve or! Maar`k begrijp het wel or!
     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    pet
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:122

    idd wel n beetje overdreven hoor.. ik moet toch zelf weten wat ik aantrek.. als ik in pak zou zijn zou ik me niej eens lkkr voele!! met zoiets moet je relaxte kleren aandoen..!!