Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Zonder oma niet compleet

    Dezelfde schoonmaakdrift, dat is wat Leanne Schippers (19) uit Hardinxveld-Giessendam en haar oma M. G. Stehouwer (71) gemeen hebben.

    Leanne (r.) met haar oma en zus Marcella.

    Leanne (r.) met haar oma en zus Marcella.


    Contact: „Elke week bellen we een paar keer met elkaar. Over wat me bezighoudt, bijvoorbeeld m’n werk of de verbouwing van het huis waarin ik na de zomer ga wonen. Ook praten we gerust over serieuze onderwerpen, het geloof bijvoorbeeld.

    Minstens één keer per week zie ik haar ’s maandags als ze een bakkie komt doen nadat ze met m’n moeder naar de sportschool is geweest. Ze doet daar spieroefeningen.

    En we zien elkaar vaak in de vakanties. Ze gaat altijd mee.

    Een paar jaar geleden logeerde ik regelmatig bij haar. Samen met m’n broer en zus, die er ook waren, gingen we dan met oma dagjes uit, naar het Dolfinarium bijvoorbeeld. Nu is dat allemaal een stuk minder geworden. Ik heb geen tijd, dat is wel jammer.”

    Activiteiten: „We doen heel veel samen. Gaan we met ons gezin uit eten, dan gaat ze mee. Ook in de vakanties doet ze mee. Zonder haar zijn we niet compleet.”

    Overeenkomsten: „Oma en ik hebben dezelfde schoonmaakdrift.” Lachend: „Ik ben het hele jaar eigenlijk bezig met de voorjaarsschoonmaak, zij ook.

    Allebei kunnen we niet stilzitten en laten we een ander niet graag voor ons lopen. Op een verjaardag steken we de handen uit de mouwen en helpen we mee, koffie schenken of hapjes ronddelen.”

    Verschillen: „Lastig te bedenken. Ik lijk best veel op haar. Oh ja, m’n oma wandelt graag. Afgelopen zaterdag heeft ze nog een tocht van 25 kilometer gemaakt. Ik ben niet zo sportief, dan lig ik toch liever in de zon.”

    Hoogtepunt: „De laatste vakantie, ze was er de hele periode van drie weken bij. Dat maakte het echt compleet. Het jaar daarvoor was ze er maar voor een deel erbij. In de laatste week zeiden vaak tegen elkaar: „Dit zou oma leuk gevonden hebben.” Of „Zou oma dit maar zien.”

    Dieptepunt: „De periode dat oma naar de Verenigde Staten ging. Ze is daar van december tot februari geweest. Ik kon niet zomaar even langsgaan of bellen. Alleen het idee was al vervelend.”

    Toekomst: „Het bellen zal hetzelfde blijven. Maar zomaar even langskomen zal niet gaan. Ik ga in Zeeland wonen.”

    Heb jij ook een bijzondere relatie met je opa en/of oma? Meld je nu aan via achterkrant@refdag.nl.

    Lees meer over kanjers van opa's en oma's in het dossier Vriendschap.

    Reacties (8)

    P1l2u3t4o5
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:389

    hey...wat leuk!!!! fijn dat je zo goed met je oma kunt!!! grappig dat jullie allebei van schoonmaken houden!!!! groetjes, ikke
     Liefde in het kwadraat, is mij meer waard!
    Samanthi_17
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    Heeej Leanne.. goeie.. leuk je hier zo tegen te komen:) leuk zo die band met je oma.. hej ik spreek je vast nog wels n keer.. Doeii liefs Sammy
    Liesje89
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:64

    Wat geweldig zo'n oma!
    Gompie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    he leanne, lagge met zo'n oma!
    esiii
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:18

    leuk zo'n oma !!
    immetje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:365

    Klinkt mij ietsie pietsie overdreven in de oren . . . Ik heb zelf niet zo'n oma (gehad).
    GenM
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1033

    Ik kan ok goed met mijn oma's! Gelukkig wel
    leen
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:635

    leuk zeg,