Yord herfst logo
Home      Zoeken      
Slideshow aangifte prinses Ariane

Slideshow aangifte prinses Ariane

    „Amalia keek of Máxima's buik echt weg was”

    DEN HAAG - Ariane Wilhelmina Máxima Ines is de naam van het derde dochtertje van prins Willem-Alexander en prinses Máxima. Vrijdagmorgen deed de trotse vader in Den Haag in aanwezigheid van premier Balkenende en de vice-voorzitter van de Raad van State, Tjeenk Willink, aangifte van de geboorte van zijn dochter.

    Aangifte in het stadhuis van Den Haag.

    Aangifte in het stadhuis van Den Haag.


    Het is opnieuw een a geworden. Prinses Ariane, spreek uit Ariaan. Een verrassing, want het is geen naam die bekend is in de Oranjefamilietraditie. „Het is weer een naam met een a geworden. Vooraf is dat nooit de bedoeling geweest, maar na twee a’s vonden we het toch wel leuk. We zijn toen gaan zoeken en op Ariane uitgekomen”, vertelt de prins.

    De andere namen verwijzen wel naar familieleden. Wilhelmina is een eerbetoon aan de overgrootmoeder van de kroonprins en Máxima aan een overgrootmoeder van prinses Máxima. Beiden „markante figuren”, aldus de prins. Ines is een vernoeming van de jongste zus van Máxima.

    Amalia en Alexia hoorden de naam pas vrijdagmorgen. De prins en zijn vrouw wilden niet dat een van hen de naam in hun kinderlijke onschuld naar buiten zou brengen. En hoe vonden ze het om een zusje te krijgen? „Ze waren toch wel enigszins verrast toen wij thuiskwamen met de baby. Ze begrepen het niet goed waar wij geweest waren. Amalia keek of de buik van Máxima wel echt weg was. Alexia viel bijna over de baby heen, maar het was een leuk samenzijn.”

    Met de kleine gaat het goed. „Ze drinkt goed”, vertelt de „uitgeslapen vader.” Ook met prinses Máxima gaat het goed. Dat herhaalt de prins voor de microfoon van de Wereldomroep nog eens in het Spaans. Voor de luisteraars in Zuid-Amerika.

    Locoburgemeester Klijnsma is enthousiast over de naam. De wethouder vervangt burgemeester Deetman die voor een conferentie in Turkije is. Na de aangifte biedt ze de prins een moderne versie van het bekende Haagse gravenzoontje Jantje aan. Een ontwerp van de Haagse kunstenares Renée Bazuine.

    De prins krijgt ook de traditionele Haagse ooievaar die het Haagse wapen siert en net als elke ouder het groene groeiboekje waarmee prinses Ariane straks naar het consultatiebureau moet. De burgemeester wijst erop dat het een groot voorrecht is dat het prinsjes geboren is in een stad waar recht, vrede en veiligheid een hoge plaats innemen. „Dat zou voor alle kinderen in de wereld zo moeten zijn.”

    De prins krijgt de traditionele Haagse ooievaar.

    De prins krijgt de traditionele Haagse ooievaar.


    Achter de dranghekken zijn de reacties op de naam positief. „Mooie naam”, zegt een oudere dame. „Hip”, vindt een tiener.

    De prins wordt door het publiek bedolven onder de felicitaties en cadeaus. Vooral veel knuffels. Tientallen. Kinderen van een basisschool zingen enthousiast over ”Een kindje geboren in een mooie lentenacht”. Van de Staphorster dames Hendrikje Faber en Hendrikje de Boer krijgt de prins een pop in Staphorster dracht. De vrouwen reisden vrijdagmorgen om zes uur af om erbij te zijn. „Bij de doop van Amalia mochten we in de kerk de doopdienst bijwonen. Na de geboorte van Alexia hebben in paleis Noordeinde een cadeautje aangeboden”, vertellen ze. De aangifte wilden ze daarom niet missen.

    „De prins is een hele spontane en hartelijke man”
    Yordlezer Gert-Jan de Wit was vrijdag in Den Haag en stond oog in oog met de prins. Lees zijn verslag en bekijk zijn foto's.


    Zie ook:
    Prinses Ariane Wilhelmina Màxima Ines
    Feliciteer Willem-Alexander en Máxima via Yord
    Naam prinses vrijdag bekend
    Nieuw prinsesje gesprek van de dag

    Reacties (52)

    hhvvj
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:92

    heej kvind de naam niet zo mooi khad iets anders verw8 ma tkon erger
    ILOVETHESUMMER
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    Hallooow, Ariane, het is weer een leuke originele naam!! En Julia of Claudia is dan weer veel gewoner. Ariane is niet echt koninklijk, maar daar moeten we toch aan wennen... Groetjes
     fRieNds aRe FloWerzZz in thE gArden oFf lOve!!
    heelliefmeisjuh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    eeaayyy.. iik vin t ook nie zo mooie naam....... mah jah iedereen zn eigen smaak wel jmmr dat het niej met een A begint en eindigt maar dat moeten max & lex zelf weten ik vin het ook geen koninklijke naam meer voor boerinnen............ XxX my
    ietje
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:50

    kvind wel een leuke naam, maar kvind ariane leuker als ariaan, verder vind ik het eigenlijk een beetje te simpel, had wel meer verwacht, maja. ondanks alles toch wel origineel :)
    arianne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:18

    Grappig! Ik heet Arianne!! bijna et zelfde!!
    hilda
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    @ lysanne, heb ik ook gezien op het internet! Je hebt echt gelijk. è, tot morgen è! -xxxjes- Hilda
     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    paasei
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:43

    leuk snoezig ziet het kindje eruit ariane? hm niet slegt
    mientjuh
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:98

    hee heelliefmeisjuh niet te negatief over boerinnen hé?? En wa doen jullie tog allemaal moeilijk over Ariana of Ariaan..
    janne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:24

    schattig
    aja
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:148

    echt leuk ik heet arja en van me doopnaam Adriana lijkt er wel op vind ik
    Mrvroegindeweij
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    ik vind die naam absoluut niet mooi, kvin het net zo gewone naam, absoluut niet voor een konings dochter, amalia, alexia daar hawd ik nog nooit van gehoord, maar ik ken nog iemand die zo heet
    kaatjeveld
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:28

    hey wat een leuke naam zeg egt grappig
    MarjOotjj
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:52

    Geen mooie naam, sorry. Ik had Alicia verwacht, of een naam met de C. Celicia, Carmen, Celia. X Marjolein
    marlieske
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:17

    ey wat zeurt iedereen nou over die naam joh? is toch hemaal nie leuk joh! moeten ze zèlf weten wt vr naam ze geven toch? en wat maakt een 'a' bijvoorbeeld uit? gezeur van hier tot tokio
    PrInSes-M
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:60

    egt un sgatj Amalia! Die denkt wel na zeg... Toen Alexia in de sneeuw viel en zo hard huilde voelde ze ook al of de snow wel egt zo koud was... En de naam>?? Wel leuk!! Alleen ArianE, als je het zo zegt lijkt me mooier, maar dit is koninklijker!!! Eerst Amalia: Vernoemd naar Beatrix Dan Alexia: Vernoemd naar Juliana Dan Ariane: Vernoemd naar Wilhelmina Baby 4(?!): Vernoemd naar Emma???? groetjes Prinsesjj
    «  1  2  3  4  »