Máxima naar ziekenhuis voor bevalling
DEN HAAG (ANP) – De hoogzwangere prinses Máxima is dinsdagmiddag om kwart voor vier opgenomen in het ziekenhuis Bronovo in Den Haag in afwachting van de geboorte van haar derde kind. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst laten weten.
Voor zover bekend is prins Willem–Alexander bij zijn vrouw. De ouders van prinses Máxima zijn volgens betrouwbare bronnen rond het paar inmiddels in Nederland gearriveerd.
De prinsesjes Amalia en Alexia wachten naar verluidt thuis op hun broertje of zusje. Ook zij kwamen, op natuurlijke wijze, ter wereld in het ’koninklijke’ ziekenhuis Bronovo, dat op steenworp afstand ligt van Paleis Huis ten Bosch en gemakkelijk te bereiken is vanuit Wassenaar, waar Alexander woont met zijn gezin.
Mocht er nu een prinsje komen, dan maakt dat niets uit voor de troonsopvolging. In 1983 werd de grondwet zodanig gewijzigd, dat een meisje niet meer hoeft te wijken voor een jongen na haar. Prins Willem–Alexander is eerste in de lijn, erfprinses Catharina–Amalia is en blijft de tweede, haar zus Alexia derde en de nieuwkomer is nu al, geboren of niet, nummer vier.
Amalia en Alexia werden beiden kort na hun geboorte via de pers en door middel van een rechtstreekse televisieuitzending aan de bevolking getoond. Een dergelijk eerste ’publieke optreden’ van de boreling is in elk geval dinsdagavond niet meer te verwachten, maar op zijn vroegst woensdag, aldus de RVD.
Reacties (53)
tienemien bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:15 | |
aantal posts:23 | heey allemaal wat leuk!!!!!! spannend |
sgatju bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:18 | |
aantal posts:35 | hope da et goed ga!!!! bn wl supper beniewd. spannend hor!!!! |
hardenberg bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:21 | |
aantal posts:28 | khoop egt dat alles goed mag gaan eigenlijk zal het wel leuk zijn als het een jongentje word maar je mag blij zijn als het gezond is. |
rineke bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:22 | |
aantal posts:19 | Spannend!!! bij mn tante wordt morgen de baby gehaald, misschien vanavond wel, dus erg spannend!!!!!!!!!!! |
liefkusje bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:31 | |
aantal posts:6 | egt leuk!!! khoop dat et een jongentje wordt, dat is ook leuk voor amalia en alexia. en nu mr hope dat et goed komt!!!!!!!!!!!! |
lysanne bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:34 | |
aantal posts:38 | heey echt super spannend zeg!!! |
kipje bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 20:48 | |
aantal posts:22 | hej iedereen!!!! het lijkt mij super leuk as het un jongetje wordt!!! leuk voor willem-alexander!!! we zien wel! |
ik stagiair | dinsdag 10 april 2007 - 21:00 | |
aantal posts:61 | @ hilda een jongen is ook leuk hoor!! |
tijssen bezorger | dinsdag 10 april 2007 - 21:40 | |
aantal posts:27 | ik wens maxima en de anderen Gods zegen toe!groetjes gerjanne |
hoihoi journalist | dinsdag 10 april 2007 - 21:55 | |
aantal posts:2992 | ben benieuwd wat wor!!! jongen of meisje, jongen zou leuk wese vor alexander!!! maar khoop vooral datt gezond mag zijn!!! |