Samen pannenkoeken bakken
Meerdere keren per week bellen Jentine Blok (17) uit Dordrecht en haar oma J. van Dalfsen (66) uit Genemuiden met elkaar. „Ondanks dat ze veel pijn heeft, klaagt ze nooit. Dat bewonder ik.”
Contact: „We bellen elke week enkele keren met elkaar. We houden allebei van puzzelen en bespreken dan de oplossingen. Als het regent, vraagt m’n oma direct hoe het was op de fiets van school naar huis.
Elke vakantie ga ik logeren bij m’n oma en opa. Meestal samen met mijn broertjes en regelmatig gaan we met z’n allen. En ik ga af en toe een weekend alleen naar m’n grootouders.
Opa en oma komen natuurlijk regelmatig bij ons; elke verjaardag en soms om een dagje op te passen. Zodra het regent, bezorgt opa dan de krant. Dat vind ik heel lief.”
Activiteiten: „Oma en ik bakken vaak samen dingetjes. Bijvoorbeeld pannenkoeken, cakes en boterkoek. Ook doen we vaak spelletjes. Oma houdt nogal van rummikuppen, dat doen we dus vaak. Regelmatig gaan we winkelen. Maar we lopen dan niet ver; ze heeft nogal last van haar heupen.”
Overeenkomsten: „We hebben een speciale band met elkaar. Natuurlijk houd ik ook veel van opa. Maar ik ben naar m’n oma vernoemd en ben haar oudste kleindochter. Het volgende nichtje is pas 4 jaar.
We houden allebei veel van lezen en hebben dezelfde smaak. Alle boeken die we kopen, wisselen we uit. Ook spelen we graag spelletjes zoals rummikub.”
Verschillen: „ Oma praat meer dan ik. En zij breit ontzettend veel. Dat kan ik niet. Ze heeft minstens tien keer geprobeerd mij te leren breien, maar het lukt niet.”
Hoogtepunt: „Als examenopdracht moest ik vorig jaar in het schoolrestaurant gasten bedienen. Ik had m’n ouders en opa en oma uitgenodigd. Alle vier kwamen ze en ze waren heel tevreden. Dat was ontzettend leuk. Volgens hen moest ik het thuis nog eens overdoen, dat heb ik ook gedaan.”
Dieptepunt: „Niet in de relatie. Wel vond ik het moeilijk toen oma vertelde dat ze moest worden geopereerd aan haar heup. Ze heeft daar veel pijn aan en ik vind het erg voor haar. Ondanks dat ze veel pijn heeft, klaagt ze nooit. Dat bewonder ik.”
Toekomst: „Ik hoop dat ze nog heel lang m’n oma mag blijven en dat het met haar heup goed komt.”
Heb jij ook een bijzondere relatie met je opa en/of oma? Geef je nu op via achterkrant@refdag.nl.
Lees meer in het dossier Vriendschap
Reacties (8)
piep bezorger | dinsdag 3 april 2007 - 14:12 | |
aantal posts:5 | hey cool zo band met je opa en oma greetz mij |
klomp bezorger | dinsdag 3 april 2007 - 16:51 | |
aantal posts:3 | hejj ik vin het egt cool zun goege band tussen je opa en oma groetjes |
annolove bezorger | dinsdag 3 april 2007 - 16:51 | |
aantal posts:22 | HEY jen!! Wat leuk dat je in de krant staat met je oma!!! Tot schrijfs he? KUS Anneke |
moppie bezorger | dinsdag 3 april 2007 - 20:05 | |
aantal posts:30 | Het staat enig...maar een klein btje kinderachtig vindk et wel>>>niet gemeen bdoelt,. srry! |
riannetje stagiair | woensdag 4 april 2007 - 13:33 | |
aantal posts:59 | he ietje kben et nioet met je eens or.. maar meningen kunnen verschillen... |
sjans bezorger | woensdag 4 april 2007 - 22:20 | |
aantal posts:22 | Hey Jentine, Leuk joh dat je met je oma in de krant staat! Volgens mij ken dr wel van gezicht... Ik kom ook uit genemuiden dus... Groetjes, |