Sjoelen met oma
Elke week zien ze elkaar. uit Meliskerke en haar oma E. R. Mieras (60), die in hetzelfde dorp woont. „Ik vind haar speciaal omdat ze voor elke verjaardag van haar kleinkinderen een appeltaart bakt.”
Contact: „We hebben regelmatig contact. Hoe vaak? Ik schat dat we elkaar ongeveer één of twee keer per week zien. Of ik ga naar opa en oma of zij komen bij ons. Soms ga ik alleen.”
We bellen nooit met elkaar, we wonen op een afstand van een paar honderd meter. Bellen kost dus onnodig geld.”
Activiteiten: „Meestal als we bij elkaar zijn, praten we. Waarover? De familie, hoe het gaat met neefjes en nichtjes. Ik vertel over school, hoe het ging en soms vertelt oma over haar verleden.
Elk jaar gaan we met de hele familie een dagje weg. Dan gaan zij ook mee. De laatste keer zijn we naar Leerbroek in België geweest. Met z’n allen zijn we in een speeltuin geweest.
Eens per tien weken eet ik op vrijdagavond bij opa en oma. Om beurten mogen alle neefjes en nichtjes dat. Wat we eten? Altijd friet. Na de maaltijd doen we vaak een spelletje. Mens-erger-je-niet, of we gaan sjoelen. En meestal zitten we ook gewoon gezellig een poos te praten.”
Wat trekt je aan in het contact met je oma?: „Ehm, de gezelligheid. Ik kan er eigenlijk altijd terecht en ze is altijd aardig.”
Overeenkomsten: „Ik ben naar haar vernoemd. Daar sta ik eigenlijk nooit bij stil. Andere overeenkomsten? Geen idee.”
Verschillen: „Pfoe, lastige vraag, behalve de leeftijd kan ik niets bedenken.”
Hoogtepunt: „Dat was de laatste familiedag. Waarom? Het was heel gezellig met z’n allen.”
Dieptepunt: „Ik zou het niet weten. Het is nooit vervelend om bij oma te zijn.”
Wat zou je nog eens samen willen doen?: „Met hen meegaan op vakantie naar de Ardennen. Zij gaan elk jaar daar naar toe en het lijkt mij wel leuk om eens mee te gaan. Ik denk dat het heel gezellig is en ik ben er nog nooit geweest. Volgens mij is er in de Ardennen veel te zien.”
Toekomst: „Ik denk dat het contact met oma minder zal worden, huiswerk kost meer tijd. Dat is jammer.”
Heb jij een bijzondere relatie met je opa en/of oma? Meld je aan voor deze serie via achterkrant@refdag.nl.
Lees meer iun het dossier Vriendschap.
Reacties (16)
saampies bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 12:35 | |
aantal posts:32 | leuk om zo'n oma te hebben die vanalles voor en met je doet! |
mariete bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 13:02 | |
aantal posts:8 | hey lies gaaf man!! wie wint er altijd met et sjoelen?? wees maar zuinig op zo een oma doeidoei |
ikuh redacteur | dinsdag 20 maart 2007 - 14:27 | |
aantal posts:453 | kzou ook wl met mn oma wille sjoele!!! |
Sanne_ bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 15:22 | |
aantal posts:2 | Ha Lisanne!! Wees trots en zuinig op je oma!! Groetjes en nog veel plezier met haar toegewenst!! Groetjes!!! |
renske bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 15:49 | |
aantal posts:3 | heaj lisanne,, gave oma heb jij!!! egt leuwk xxxies renske |
annemarein bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 17:02 | |
aantal posts:13 | heeyy lache oma heb jij man!!! |
ellebel stagiair | dinsdag 20 maart 2007 - 17:20 | |
aantal posts:86 | Geniet ervan.. Ik kan het niet meer |
lientje bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 17:34 | |
aantal posts:8 | heej liess is egt melig je kan wel zien da je veel had de appeltaarten zijn altijd lkkr ej:p xxxjes elina |
Ahn bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 18:32 | |
aantal posts:13 | Wees blij dat je zo'n oma hebt Dat heeft lang niet iedereen GAAF JOH om daar te staan | |
I love you...! |
maartie stagiair | dinsdag 20 maart 2007 - 20:53 | |
aantal posts:55 | da zal een beetje moeilijk met mijn oma gaan want na 2 sec. weet ze al niet meer wat e heeft gezegd! |
kleinknorretje stagiair | woensdag 21 maart 2007 - 15:09 | |
aantal posts:55 | leuk, ik heb ook een fantastische oma, alleen die zie ik niet zo vaak, ze woont wat verder weg, maar ben er zuinig op! |
fikkie correspondent | donderdag 12 april 2007 - 20:09 | |
aantal posts:144 | leuk dat je zo goed met je oma kunt!kan ik ook wel hr maar ze kan niet meer zo hl goed.maar ze is wel heel lief. |