Vergezichten
Verkiezingen
In Guatemala worden dit jaar verkiezingen gehouden. Er zijn veel kandidaten voor het presidentschap. De verkiezingen zullen in september plaatsvinden, maar de campagnes zijn vorig jaar al begonnen. Alle kandidaten doen veel beloften, maar ze zijn allemaal hetzelfde: wanneer ze eenmaal president zijn, doen ze niet wat ze beloofden.
Iets heel anders: sinds februari hebben we in de stad een nieuw vervoerssysteem, de transmetro. Deze rijdt van het zuidelijke deel van de stad naar het centrum. De transmetro zou de verbinding veel sneller moeten maken. Maar in de praktijk veroorzaakt het systeem veel problemen. Veel inwoners leveren kritiek op de burgemeester, omdat ze vinden dat de transmetro meer overlast veroorzaakt dan voordeel oplevert.
Brayan Noriega (18), Guatemala
Corruptie
Edy Tirado, de nieuwe burgemeester van Nueva Cajamarca, wil een onderzoek laten instellen naar een ambtenaar die geld van een collega aftroggelde. Americo Perez Cieza zou het geld vlak na de verkiezingen van november vorig jaar hebben proberen te innen. Cieza is niet alleen leraar, maar tevens voorzitter van de politieke organisatie Nieuw Amazonia.
De burgemeester zegt dat het waarschijnlijk gaat om partijpolitieke problemen en dat de commissie ethiek van de partij over de zaak moet oordelen. Hij geeft aan dat het een gebruik is dat in alle politieke groeperingen voorkomt. Dat zou erop kunnen wijzen dat er op zich geen sprake is van een misdrijf. Mocht blijken dat de betrokken personen met het geld hun positie veiligstelden, dan is er sprake van een andere situatie.
Tirado sprak niet alleen als burgemeester, maar ook als vicevoorzitter van de raad van gemeentebesturen in de regio San Martin. Het is te hopen dat de politiek transparanter wordt en dat er geen geld meer in het geniep wordt geïnd, zeker niet als in ruil daarvoor bijzondere gunsten worden verleend.
Merly Judith Diaz (15), Peru
Reacties (4)
Lizy correspondent | donderdag 15 maart 2007 - 20:34 | ![]() |
aantal posts:169 | deze stukjes zijn altijd interesant! |
rvlot bezorger | zaterdag 17 maart 2007 - 09:53 | ![]() |
aantal posts:2 | ik vin ook dat het altijd iinteresant is :):):):):P:P:P:P |
liz stagiair | zaterdag 17 maart 2007 - 11:23 | ![]() |
aantal posts:66 | hier staat het nieuws meestal pas 'echt' zeg maar. |
aas bezorger | dinsdag 20 maart 2007 - 09:06 | ![]() |
aantal posts:4 | o leuk om te weten ik heb er niks aan |