Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Duopinie: Vastenactie Zip Your Lip

Met een vastenactie als Zip Your Lip kun je de derde wereld zeker helpen, luidt de stelling. Marieke en Marieke reageren.

„ Medemens helpen met hongeractie”

„Ik vind het een goede actie om 24 uur lang niet te eten voor de derde wereld. Door me te laten sponsoren kan ik de medemens helpen.

Meedoen aan zo’n actie zou moeilijk zijn voor mij. Ik kan niet goed zonder eten, het scheelt wel dat ik mag blijven drinken.

Het lijkt me niet zo leuk om in je eentje mee te doen aan zo’n actie, maar met een groep is het anders. Als een paar klasgenoten aan de actie zouden meedoen, zou ik zeker meedoen.

Met zo’n actie kan ik geld ophalen voor de medemens, voor het goede doel. Dat wordt dan weer gebruikt voor bijvoorbeeld voorlichting over aids. Er kan met dat geld vast veel goeds worden gedaan.

Ik denk niet dat de mensen in de derde wereld echt met geld geholpen zijn. Eerder met spullen. Geld kan weer verkeerd gebruikt worden door die mensen.

Volgens mij is het niet zo dat je na een Zip Your Lipactie echt weet hoe het is om honger te lijden. Je krijgt er eerder een flinke trek van, geen honger.

Zelf zou ik frikadellen verkopen op school als ik een actie moest organiseren. Die zijn waarschijnlijk snel verkocht. Iedereen houdt van lekkers.”
Marieke Prinsen (15), Meliskerke

„Sponsoring kind werkt beter”

„Geld ophalen voor de derde wereld is een goed plan, maar dat hoeft niet per se met een hongeractie als Zip Your Lip. Met andere organisaties en acties kun je ook geld ophalen. Bijvoorbeeld door stroopwafels te verkopen, te collecteren of een verkoping te houden.

Ik zou niet met Zip Your Lip meedoen. Het lijkt me dat je wel heel erg trek krijgt en dat je je op het laatst belabberd voelt.

Ik ben zelf een keer met stroopwafels langs de deuren geweest, voor de zendingsorganisatie Woord en Daad. Het is wel goed om mensen in de derde wereld te helpen en de organisaties die daar ontwikkelingshulp geven. Met dat geld kunnen de arme mensen voor zelfvoorziening zorgen en een bestaan opbouwen.

Als ik zelf een actie zou organiseren, zou ik etenswaren verkopen op school. Dat gebeurt wel vaker. Snickers of drinken bijvoorbeeld. Ik denk dat je de derde wereld het beste kunt helpen door persoonlijke hulp. Bijvoorbeeld door een kindje te sponsoren. Als heel veel mensen dat doen, dan zijn ze daar al een heel eind geholpen.”

Marieke van Gent (15), Veenendaal

Geef jij ook graag je mening? Geef je nu op via achterkrant@refdag.nl.

Er zijn nog geen reacties geplaatst.