Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Vis tijdens zwangerschap maakt kind slimmer

    WASHINGTON (ANP/RTR) – Kinderen van moeders die tijdens hun zwangerschap veel vis en ander zeevoedsel hebben gegeten, zijn intelligenter. De kinderen zijn ook beter in staat allerlei vaardigheden te ontwikkelen dan kinderen van wie moeders dit niet hebben gedaan.

    Dit blijkt uit een Amerikaans onderzoek. De wetenschappers noemden de resultaten donderdag verrassend.

    De uitkomst van het onderzoek staat lijnrecht tegenover de nu geldende gedachte dat vis tijdens de zwangerschap slecht is voor het ongeboren kind omdat het kwik in vis schadelijk zou zijn voor de ontwikkeling van het zenuwstelsel.

    Zeevoedsel bevat juist essentiële bestanddelen die nodig zijn voor de ontwikkeling van hersenen, aldus onderzoeker Joseph Hibbeln. Het onderzoek volgde 8000 Britse vrouwen die tijdens hun zwangerschap ruim drie ons vis per dag aten.

    Reacties (26)

    roosje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:26

    Nu snap ik hoe het komt dat ik zo slim ben.... mijn moeder is namelijk dol op vis (ikzelf trouwens ook)
    MaYo
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:208

    haha...toen ik dit tege m'n moedr zei, zei ze: "oh dan heb ik bij jou zekr te weinig vis gegeten" :) haha
     Zeg niet alles wat je weet, maar weet alles wat je zegt..
    de-psychiater-in-opleiding
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:180

    @poes, se hebbuh waarschijnlik iets te weinig fis gegetuh... mar jij als poes ben sekr dol op fiss...?
    Mallie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:16

    klop nie echt mijn moeder at helemaal geen vis dusssssss klopt niks van want ik zit havo
    roosy
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    pfff... die urkers denken ff slim te zijn stelletje arroganten
    tieny
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:15

    slaat ook nergens op zeg!! toen me moeder van mij zwanger was en van me andere broers en zus broertjes en zusjes at ze ook nooit vis en ik doe havo'/vwo!! dus slaat nergens op!!
    corah
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:108

    nou ik weet wel zeker dat dit niet uitmaakt want ik zit op de havo en kan super makkelijk meekomen en mijn moeder vindt vis heel erg vies! ik moet eerst minstens 3 bewijzen zien voor ik het geloof!!!!!!!!!
    alin
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:13

    pfffff>> vette onzin. ze hadden zeker niks anders te schrijven!!! Dan vette onzin! ik ben slimmer dan je denk! Wat het ie da noe an?? kan beter een lekke vissie om op te etn! nou sorrie hor! d warheid is noe eenmal HARD! greets my
    XOX-mii-XOX
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:233

    Nou, dan hadden ze vandaag op de huishoudbeurs wel een paar kraampjes met Vis mogen neerzetten. Als je had geteld hoeveel vrouwen je tegen kwam die zwanger zijn, dan was je al wel over de 30:O
    nij
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:45

    Dit slaat nergns op. Ik ben heel slim (al zeg k et zelf) en mn moeder lust gneens vis. wat een onzin.
    RiPPie
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:67

    mijn moeder houd niet van vis en eet het ook niet veel maar ik kan wel goed leren dus dat klopt ook niet helemaal....
    «  1  2