Limburgse jeugd moet voor straf boek lezen
GENNEP (ANP) – Jongeren die in Noord–Limburg over de schreef gaan, lopen het risico dat ze een boek moeten lezen als taakstraf. Stichting Halt Limburg–Noord is met de regionale Biblioplus bezig met de voorbereiding van het project.
Het lezen van boeken over groepsdruk, stoerdoenerij, alcohol en drugs kan de ontspoorde jeugd beter inzicht bieden in hun eigen problemen, meent directeur T. Kuipers van Biblioplus. „We heffen geen moraliserend vingertje, maar willen aanzetten tot een goed gesprek”.
Om de juiste methode te ontwikkelen beginnen alle scholieren in Gennep, Mook en Bergen met lezen. Kuipers rekent daarna op toestemming van justitie om de taakstraf tot eind 2007 als proef uit te voeren.
Reacties (5)
Lee stagiair | woensdag 7 februari 2007 - 15:48 | ![]() |
aantal posts:83 | leuk bedacht, maar ze gaan dus echt nie lezen, denk ik |
Yentje correspondent | woensdag 7 februari 2007 - 17:23 | ![]() |
aantal posts:196 | SOMMIGE JONGEREN VINDEN HET JUIST LEUK OM TE LEZEN. DUS IS HET VOOR HEN GEEN STRAF. |
juutjuh correspondent | woensdag 7 februari 2007 - 19:50 | ![]() |
aantal posts:107 | wat een stomme straf ik zou ze gewoon echt laten werken |
vlekje bezorger | woensdag 7 februari 2007 - 20:26 | ![]() |
aantal posts:40 | wat een gekke straf!! |