Help het klimaat een handje en bespaar geld
Het klimaat verandert. Zeer waarschijnlijk is de mens de oorzaak, zo bleek vorige week uit een rapport van de Verenigde Naties. Verander zelf en help het klimaat door te bezuinigen op onder meer de hoeveelheid energie die je verbruikt. Enkele bespaartips.
- Als je thee zet, zet dan zo veel als je nodig hebt. Het koken van water kost energie en het heeft geen zin om extra gas of elektriciteit te verspillen aan water dat je niet gebruikt.
- Zet in Word de printerinstellingen standaard op dubbelzijdig. Print sowieso niet te veel, de meeste dingen gooi je na het lezen weer weg.
- Bewaar enkelzijdig bedrukt oud papier. De achterkant is goed bruikbaar als kladpapier, bijvoorbeeld voor prints en kopieën van voorlopige versies.
- Laat je computer niet op stand-by staan, maar zet ’m helemaal uit als je weggaat.
- Zet ’s avonds de verwarming niet pas uit als je naar bed gaat, maar draai ’m een uurtje eerder omlaag.
- Bespaar water door de kraan te sluiten tijdens het tandenpoetsen.
- Bespaar op warm water. Een douche nemen is zuiniger dan een bad, wanneer je niet langer dan een kwartier onder de douche staat.
- Laat de kraan niet lopen als je jezelf inzeept.
- Een deodorantspuitbus of spray bevat 50 tot 60 procent drijfgas. In een enkel geval hebben die drijfgassen schadelijke effecten op de ozonlaag. Gebruik in plaats van een spuitbus liever een roller. Die bevat geen drijfgas.
- Een spaarlamp is zuinig met energie. Een spaarlamp van 15 Watt geeft net zo veel licht als een gloeilamp van 60 Watt. Een spaarlamp is wel duurder, maar de extra kosten verdien je in één jaar weer terug. Ook hebben spaarlampen een langere levensduur.
- Stroom uit batterijen is milieubelastend en duur. Ze kunnen zware metalen bevatten. Zware metalen zijn giftig en breken niet af in het milieu. Gebruik, als er geen stopcontact in de buurt is, oplaadbare batterijen; ze zijn minder milieubelastend en goedkoper in gebruik dan gewone batterijen.
- Eenmalige batterijen die niet meer voldoende stroom leveren voor de flitser of de walkman, kunnen vaak nog wel een tijdje mee in een wekker.
- Batterijen behoren tot het chemisch afval. Lever ze gescheiden in.
Bronnen: www.hier.info en www.milieucentraal.nl.
Reacties (6)
Orion stagiair | dinsdag 6 februari 2007 - 18:50 | ![]() |
aantal posts:65 | Verwarmings en koel apparaten gebruiken de meeste elektrischiteit. |
Princess stagiair | dinsdag 6 februari 2007 - 21:23 | ![]() |
aantal posts:77 | Mischien wel handig! |
respect bezorger | woensdag 7 februari 2007 - 16:14 | ![]() |
aantal posts:48 | @immetje jah dt ook maar ut gaat ook over het klimaar veranderen en daar helpt minder auto rijden ook bij..;) |
ikkkk stagiair | woensdag 7 februari 2007 - 21:16 | ![]() |
aantal posts:64 | zie et voor je: alle auto`s met stekkers!!! Mooie warboel!! |