Jagen naar reinheid
„John, wat is daarop je antwoord?” Te lang wacht de bruidegom met zijn jawoord. In de kerk is het doodstil. Dan schraapt John zijn keel: Eh… ja, ik wil mijn vrouw trouw beloven, maar kan dat wel? Jezus zegt dat als je een andere vrouw aanziet om haar te begeren, dat je dan al overspel hebt gepleegd. Het bruidsboeket valt met een plof op de grond.”
Met dit verhaal start de jubileumbrochure van Ware Liefde Wacht (WLW). Het is een kleurrijk blad in een nieuw jasje. Met ervaringsverhalen van jongeren die ervoor kozen rein het huwelijk in te gaan, met bezinnende artikelen over hoe je grenzen te bewaken, met opiniërende bijdragen over de invloed van televisie en open internet.
Peter van Kleef (37), echtgenoot en vader van drie kinderen (9, 6 en 4 jaar) richtte twaalfeneenhalf jaar geleden de stichting Ware Liefde Wacht op.
Nemen de seksuele verleidingen voor jongeren toe?
„Jazeker, en niet alleen voor jongeren. Je hoeft steeds minder moeite te doen om met seksuele uitingen in aanraking te komen. Moest je eerst voor porno naar de winkel, nu haal je het via internet of televisie je huis binnen. De drempel wordt steeds lager. Dat zie je ook in tv-programma’s. Het moet op seksueel gebied steeds gekker zijn om mensen nog te kunnen choqueren.
Ik gaf pas een gastles op het Driestar College. Ik vroeg wie er wel eens naar MTV keek. Ruim 80 procent van de kinderen stak zijn vinger op. Ik vind dit ronduit schokkend. Kinderen worden veel meer geconfronteerd met het zieke maatschappelijke denken dan dat de boodschap van de Bijbel hen treft.”
U richt zich in uw campagnes vooral op evangelische en reformatorische jongeren. Waarom?
„Laten we eerst als christenen schoon schip maken voordat we ons richten op de buitenwereld. Daarbij heb ik met de Bijbel in de hand het sterkste wapen in bezit. Hiermee kan ik christenen tegemoet treden.”
Lees het hele artikel vandaag in de bijlage Mensen van het Reformatorisch Dagblad.
Reacties (3)
poes stagiair | vrijdag 2 februari 2007 - 15:54 | ![]() |
aantal posts:58 | kben het helemaal met ze eens! |
lyn bezorger | vrijdag 2 februari 2007 - 16:56 | ![]() |
aantal posts:28 | goed bezig zo!!! | |
je kan geven zonder lief te hebben, maar je kan niet liefhebben zonder te geven |