Afvallen blijft populaire wens
RIJSWIJK (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders wil in het komende jaar kilo’s kwijt raken en werken aan een betere conditie.
Dat blijkt uit een onderzoek van het bureau Motivaction naar de goede voornemens van de bevolking voor het komende jaar. Het Convenant Overgewicht, waarin overheden en maatschappelijke organisaties de strijd met overgewicht aangaan, liet het onderzoek uitvoeren.
Hoewel meer dan 50 procent in het nieuwe jaar beter op zijn gezondheid wil letten, zegt 60 procent van de ondervraagden voldoende te bewegen.
Als grootste belemmering bij het afvallen noemen vier van de vijf ondervraagden dat ze vaak iets eten wat ze lekker vinden. Ook vindt ruim de helft van de ondervraagden gezonde producten te duur en zegt een derde te gaan snoepen als men zich slecht voelt.
Een meerderheid van de ondervraagden ziet niets in medicijnen en dieetproducten als hulpmiddel om gewicht te verliezen.
Om gewichtsproblemen op jonge leeftijd aan te pakken, denkt 56 procent dat een belangrijke rol voor ouders is weggelegd. Reclames voor ongezonde producten ziet men niet als een oorzaak voor overgewicht.
Een kwart van de Nederlanders vindt dat gezonde producten goedkoper moeten worden. Ruim 30 procent wil ongezond eten extra belasten.
Verder stelt 16 procent dat iemand met overgewicht een hogere ziektekostenpremie moet betalen.
Reacties (13)
L_O_V_E bezorger | vrijdag 29 december 2006 - 12:00 | ![]() |
aantal posts:15 | Dan hoor ik gelukkig bij de andre helft, die niet wil afvallen!! |
Roland bezorger | vrijdag 29 december 2006 - 12:46 | ![]() |
aantal posts:7 | Hoezo, eris egt wil veel overgewicht in NL hor |
psychiaterinopleiding correspondent | vrijdag 29 december 2006 - 18:51 | ![]() |
aantal posts:180 | kben te mager om te lijnen... |
diekeje stagiair | vrijdag 29 december 2006 - 19:57 | ![]() |
aantal posts:64 | ik wil ook super de luxe graag afvallen kk weet al1 nog niet goed hoe!!?!! |
Charlene bezorger | zaterdag 30 december 2006 - 11:23 | ![]() |
aantal posts:4 | Sonja Bakker?? ;-) |
corlientjuh stagiair | dinsdag 2 januari 2007 - 10:44 | ![]() |
aantal posts:87 | @ Susy Wat jij zegt is niet helemaal waar. Er zijn heel veel mensen te dik. Misschien die ene die jij kent niet. |