Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Duopinie

Veel jongeren die een bijbaantje hebben krijgen een kerstpakket van hun werkgever. Geld is beter aan mij besteed. Edwin Jongeneel en Bernard van de Krol reageren op de stelling.

„Geld kun je vrij besteden naar wens”

Edwin Jongeneel (16) Kootwijkerbroek

„Ik heb zaterdag een heel leuk kerstpakket gehad van de spuiterij, waar ik een bijbaantje heb. Daar spuiten we bijvoorbeeld rolluiken of garagedeuren. Ik was blij met het pakket, het zag er goed uit. Toch zou ik een geldbedrag nuttiger vinden, als mijn baas mij zou laten kiezen. Dat geld kun je vrij besteden aan iets wat je nodig hebt of leuk vindt.

Natuurlijk heeft een pakket iets verrassends. Je weet tenslotte niet wat erin zit. Maar geld kan ook een verrassing zijn. Je weet van tevoren de hoogte van het bedrag niet. Het kan dan een verrassing zijn dat je genoeg geld hebt om iets te kopen wat je erg leuk vindt. Daarbij heb je daar op lange termijn het meest aan. Zeker als ik het geld bijvoorbeeld gebruik om te sparen voor een fiets of een computer, dan heb ik daar jaren later nog plezier van.

In een kerstpakket zitten altijd producten waar je als jongere niets mee kunt. Maar het is leuk om die weg te geven.

Soms zie je dat jongeren een pakket krijgen met veel snoep. Maar dat onderscheid moet je niet willen maken. Het is juist leuk als je hetzelfde pakket krijgt als iemand die ouder is en er al jaren werkt.”

„Geef mij maar een mooi kerstpakket”
Bernard van de Krol (17) Harskamp

„Een kerstpakket is origineler dan een geldbedrag. Heel het jaar krijg ik voor het werk dat ik doe, al geld. Een pakket is dus leuker.

Daarbij kan een geldbedrag soms tegenvallen. Je ziet gelijk hoeveel je krijgt en hebt daar een oordeel over, terwijl je bij een pakket moeilijker de waarde kan schatten.

Het risico bij geld is dat je het in je zak stopt en vervolgens gaat het aan allerhande kleine dingen op. Achteraf kun je moeilijk zeggen waarvoor je het hebt gebruikt.

Een kerstpakket krijgen en openmaken heeft ook sfeer. Het is één grote verrassing wat erin zit. Meestal maak ik het pakket open op de keukentafel en natuurlijk staan er dan meer mensen om de tafel heen.

Ik kan lang niet met de hele inhoud uit de voeten. Sommige boodschappen komen gewoon bij m’n moeder in de kast te staan. Andere, zoals chips of snoep, neem ik mee naar boven. Die zijn voor mij.

Als ik geld zou krijgen, zou ik meer keus hebben om het vrij te besteden. Dat is een voordeel. Maar in vergelijking met het krijgen van een kerstpakket heeft dit totaal geen uitstraling. Geef dan maar een mooi pakket.”

Reacties (2)

16-jarige
bezorger
Quote bericht
aantal posts:34

Ik ben het helemaal met Bernard eens, een kerstpakket is toch veel leuker... 16-jarige
T
stagiair
Quote bericht
aantal posts:87

Ik vind een geldbedrag veel leuker kan je lekker spare vooor een laptop