Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Bewegen moet op de schijf van vijf”

    DEN HAAG (ANP) - De schijf van vijf van het Voedingscentrum moet worden aangepast. Er moet meer vis, fruit en groente op, want Nederlanders eten dat te weinig. Maar minister Hoogervorst (Volksgezondheid) wil dat er net als in België een tekentje voor bewegen op komt.

    De Belgen hebben op hun voedselkaartje een zwemmer, fietser en hardloper afgebeeld. „Nederland moet dit voorbeeld volgen”, zei de minister maandag bij het in ontvangst nemen van de nieuwe richtlijnen voor gezonde voeding van de Gezondheidsraad.

    De schijf van vijf

    De schijf van vijf

    De raad adviseert twee keer per week een portie vis, waarvan minstens een keer een vette vis, magere melk en mager vlees, meer groente (150-200 gram per dag) en niet één, maar twee appels of bananen per dag. Verder is dagelijks 30 tot 40 gram vezels uit fruit en volkoren graanproducten als brood nodig.

    Mensen moeten minder zout eten (niet meer dan 6 gram per dag) en minder onverzadigde vetzuren tot zich nemen. Mannen mogen niet meer dan twee en vrouwen niet meer dan een glas alcohol per dag. Daarnaast moet iedereen minstens een half uur per dag bewegen. Maar wie meer eet of wie te dik is moet dat opvoeren tot een uur per dag.

    Minister Hoogervorst raadt zowel de frisdrank en voedingsindustrie als scholen, ouders en ggd-en aan om met het rapport aan de slag te gaan.

    Reacties (6)

    ik
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:61

    wel handig!!
    annerieke
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    hallo allemaal als je dat doet val je misschien iets af. annerieke
    jwleeuwtje
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:68

    hé boon, je wou tog dun worde??? mot je het bovenstaande lezen. Dat is het hele euvel
    marl1
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:147

    heej... Iéderéén wil weten hoe j af moet vallen......marem...ik wil weten hoe j aan kan komen...?????:P wie weet dat.?? (haha)
    spriet
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:76

    de schijf van ZES of wordt het dan 5-beweging ofzoiets? enne aankome doe je door veel vet en veel snoep en koek te eten.
    ikkieJ
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:77

    @ spriet: Aankomen doe je niet alleen door veel vet en snoep te eten, dit denken veel mensen maar wanneer je niet goed eet en veel tussendoortjes daardoor kom je aan. Je mag best wel eesn snoepje ofzo maar niet teveel. Je moet ook goed je morgen-, middag- en avondeten goed eten want dan heb je minder snel trek in iets. Wanneer je trek heb moet je fruit, brood of een kaakje nemen. De één kan makkelijker meer vet, snoep ofzo eten dan de ander. Het is ook erg belangrijk dat je 's morgens eet!!!