Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Veel jongeren bankieren en shoppen via internet 

    RIJSWIJK (ANP) - Driekwart van de internettende jongeren regelt zijn bankzaken via het web. Dat is een van de uitkomsten van de jaarlijkse Internetmonitor van marktonderzoekbureau Trendbox, die donderdag is gepubliceerd.

    Niet alleen bankieren is populair onder internetters. Ook online winkelen wordt steeds vaker gedaan. Meer dan de helft van de internetters geeft aan het afgelopen jaar iets via internet te hebben gekocht. Het internet is voor veel mensen de plaats om prijzen van goederen en diensten met elkaar te vergelijken. Ongeveer 60 procent van de internetters doet dit wel eens.

    Voor de Internetmonitor ondervroegen de onderzoekers 906 internetgebruikers naar hun surfgedrag. Van alle internetters geeft 71 procent aan bankzaken via het web te regelen. Vorig jaar was dit nog 60 procent. Onder jongeren is het percentage met 74 procent dit jaar nog een fractie hoger.

    Bovendien kopen steeds meer internetters goederen of diensten via het web. In 2005 kocht 44 procent wel eens iets op internet. Dit jaar is dat toegenomen tot 52 procent. Vooral internetters tussen de 25 en 49 jaar zijn actief in online winkels. Van deze groep ’shopt’ 60 procent via internet.

    Projectleider André Slager van Trendbox concludeert dat minder mensen moeite hebben hun bankgegevens op internet in te voeren. „Men werpt de schroom van zich af”, zei Slager. „We zien het gehele internetgebruik nog steeds stijgen. De stijging van bankieren en winkelen via het web is wel opvallend. Bij andere toepassingen, zoals e-mail en chat, is geen stijging te zien.”

    Reacties (3)

    1234567890
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:10

    nu zitten ze te zeuren, moesten ze internet maar niet invoeren
    -flower-girl-
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:72

    hey das eg super ideaal gewoon!! zelf doe ik het ook altijd. tenminstuh heel vaak wel. kga nog wel vaak naar de winkel om wat te halen maar als ze dat niet meer hebbe bestel ik dat gewoon via internet. net als die laarze van mij. ik wilde ze perse hebbe maar in de winkel hadde ze die nie meer. nou bale dus!! maar ff op esprit.com en 3 dage later had ik ze!! ideaal toch?! zeg nou zelf!!
    cuer
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:25

    idd erg handig om je bankzaken via internet te regelen! IB groep, winkels alles is er. ik koop eigenlijk alleen boeken en kleding via internet voor de rest ga ik gewoon winkelen, en dat is ook erug leuk op z'n tijd!!