Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Jonge natuurfotograaf wint met kiek uit Singapore

Thomas Derksen (14) uit Utrecht ging afgelopen zomer op vakantie naar Maleisië. Een bezoek aan de dierentuin in Singapore stond op het programma. „Voor de grap” schoot hij daar een foto van een orang‑oetan. Met het plaatje sleepte hij de WNF‑Ranger Photo Award 2006 binnen: de prijs voor de beste natuurfotograaf tot en met vijftien jaar.

Hij komt net terug van een schoolexcursie naar Münster. Toch is Thomas enthousiast genoeg om zijn verhaal te doen – ook al is het ’s avonds laat. Thomas noemt zichzelf geen „echte fotograaf. Ik vind het best leuk om plaatjes te schieten. Maar ik fotografeer heel weinig.”

Tijdens zijn vakantie naar Maleisië nam Thomas de digitale camera van zijn moeder mee tijdens het bezoek aan de dierentuin. In een plantsoen liepen en klommen apen vrijuit. Dat moet ik vastleggen, dacht Thomas. Hij ging ervoor zitten, lette op de belichting en de positie van de aap en schoot tweemaal. „Het was wel een beetje moeilijk hoor. De orang‑oetan zat niet continu stil.

”Eenmaal in Nederland las Thomas in Zozitdat, een wetenschappelijk tijdschrift voor kinderen en jongeren, over de prijsvraag die het Wereld Natuur Fonds organiseerde. Thomas, toen nog niet overtuigd van de topkwaliteit van de foto stuurde „voor de gein” de foto’s in.Zijn verbazing is groot als hij een brief krijgt waarin staat dat hij samen met 39 anderen is genomineerd. „Ik bekeek de andere inzendingen en dacht: ik heb geen schijn van kans meer. Zij gebruikten bijvoorbeeld veel meer kleur.”

Afgelopen week beoordeelde een jury bestaande uit de 13‑jarige Mark Meinema –winnaar van de WNF‑Ranger Photo Award 2005–, natuurfotograaf Willem Kolvoort en Pim Veth –ambassadeur van de WNF‑Rangerclub– de inzendingen.Tot zijn verrassing hoorde Thomas in het Museon, waar de bijeenkomst plaatshad, dat hij de eerste prijs kreeg.

„In het jurycommentaar staat dat de kijker van de foto zich diep in het regenwoud waant, dat de belichting fraai is en dat de combinatie van lucht en bomen een harmonische achtergrond vormt.”

Naast het jurycommentaar kreeg Thomas een bronzen beeldje en een digitale camera met fotoprinter van Canon. Thomas, lachend: „Nu maak ik van fotograferen echt mijn hobby."

Reacties (5)

ikkehhhh
stagiair
Quote bericht
aantal posts:54

nou gefeliciteerd thomas
Rosalynn
stagiair
Quote bericht
aantal posts:78

Hey Thomas, van harte gefeliciteerd hoor. Hope dat je(nu het je hobby echt wordt) nog veel meer prijzen wint! Suc6! Greetzzzz
lyn
bezorger
Quote bericht
aantal posts:28

hey thomas!!wawt geweldig voor je zeg...veel succes ermee!! liefs
 je kan geven zonder lief te hebben, maar je kan niet liefhebben zonder te geven
GHL
bezorger
Quote bericht
aantal posts:20

gefelicteerd!!!
oyeah
redacteur
Quote bericht
aantal posts:279

hey leuk joh zouk ook wel willen ;-)) (grappie) gefeliciteerd
 Sometimes you wonder if the road you're on has a reason... Try to go on when you just don't know! --