„Hippe studienaam misleidt student”
UTRECHT (ANP) – Aanstaande studenten worden misleid door de namen die hogescholen en universiteiten geven aan hun opleidingen. Dat blijkt uit onderzoek van Hoger Onderwijs Persbureau (HOP)/Keuzegids, dat vrijdag is gepubliceerd.
Volgens Frank Steenkamp van HOP/Keuzegids proberen de instellingen studenten te trekken met hippe namen. „Een student die kiest voor ”forensic science” studeert gewoon chemie”, zegt Steenkamp. En ”cross mediale journalistiek” is slechts een richting op een kunstacademie”.
Hop/Keuzegids onderzocht 1900 gevallen van opleidingen die als bachelorstudie op websites worden aangeboden. „Honderden opleidingsvarianten en afstudeerrichtingen worden op de websites aangeboden alsof het zelfstandig geaccrediteerde opleidingen zijn. Duidelijkheid over de echte status van de opleiding en het diploma is vaak alleen in de kleine lettertjes te vinden”.
Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) vindt deze praktijken misleidend. „Dit is echt te gek voor woorden”, aldus voorzitter Sebastiaan Bak. „Door deze administratieve truc wordt er in Nederland veel onderwijs aangeboden dat niet op kwaliteit gecontroleerd is”.