Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Bril moet ogen beschermen voor vuurwerk

    ROTTERDAM (ANP) - Het Oogziekenhuis in Rotterdam en opticiens in de regio Rijnmond verkopen deze maand hippe brillen die de ogen van jonge vuurwerkafstekers moeten beschermen. De speciale vuurwerkbril kost 3 euro.

    De vuurwerkbril.

    De vuurwerkbril.


    Dit hebben het Oogziekenhuis en het Optometristen Collectief Rijnmond donderdag gemeld.

    Rond de afgelopen jaarwisseling liepen 660 jongeren oogschade op door vuurwerk. Tweeënveertig van hen moesten zich laten behandelen in het Oogziekenhuis. De grootste boosdoeners waren rotjes en vuurpijlen.

    De plexiglas bril sluit de ogen aan alle kanten af. Hij kost 3 euro. De brillen worden geleverd via de firma Van Keulen Optometrie in Rotterdam. Volgens eigenaar P. van Keulen hebben die vorig jaar zeker vijf ogen gered. „Vorig jaar gingen er bijna 7500 brillen over de toonbank. Dit jaar denken we 14.000 brillen te verkopen.”

    Reacties (10)

    Anton-Jan
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:12

    dat noem ik nou eens een goed idee
    truuske
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:50

    tsjoe, wat een hippe bril....
    RW
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:246

    hihi wel leuk kben benieuwd of iemand da gaan doen goed idee
    MarjOotjj
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:52

    14.000 verkOpen!! pOehpOeh..*
    snarf
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:80

    in welke winkels is tie precies te koop? kweet troues niet ofdat het aanslaat
    p-are-l
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:18

    tsss alsof iemand zo'n bril gaat kopen.. zie je nou nog ni dat vuurwerk gevaarlijk is belachelijk maar wel slim bed8
    sam
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    jahor! heel leuk en mooi hoor maar als je zo`n ding nodig heb kanje nie met vuurwerk omgaan
    respect
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:48

    goed idee hoorz..!!
    GHL
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    sam, wat jij zegt, daar ben ik ht niet helemaal mee eens, vuurwerk gaat alle kanten op dus;S en wil jij soms zeggen dat ji wel met vuurwerk om kan gaan? vuurwerk is gewoon levensgevaarlijk en heel duur ik steek het niet af, ik kan zo ook wel genieten van andermans centen. geef je geld bv aan het goede doel
    stuudje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:11

    Het kan iedereen overkomen. Het kan ook iemands anders schuld zijn, dus ook als je denkt dat je wel met vuurwerk om kunt gaan is zo'n bril handig