Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Gratis schoolboeken scheelt ruim 300 euro

    DEN HAAG (ANP) – Ouders zijn gemiddeld 308 euro per kind minder kwijt aan schoolkosten als schoolboeken in het voortgezet onderwijs gratis worden. Dat staat in het plan van aanpak schoolkosten dat minister Van der Hoeven (Onderwijs) dinsdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

    Als de formatie van een nieuw kabinet niet al te lang duurt, kunnen de boeken volgend schooljaar al gratis worden. De Tweede Kamer drong hier onlangs op aan. Scholen krijgen dan extra geld van het ministerie om de boeken aan te schaffen. Dit kost jaarlijks per saldo 210 miljoen euro.

    Scholen moeten straks onder meer leer– en werkboeken gaan betalen, tabellenboeken, cd–roms en licenties op leermaterialen op internet. Voor rekening van de ouders komen onder meer atlassen, woordenboeken, rekenmachines en sportkleding.

    Ouderorganisaties klagen al langer dat de ouders veel geld kwijt zijn aan boeken die de school verplicht stelt. Zelf hebben ze daar geen invloed op. Dat probleem wordt nu ondervangen, laat Van der Hoeven de Kamer weten. Verder zouden de scholen scherpere prijzen bij de educatieve uitgevers kunnen gaan bedingen als ze gezamenlijk gaan inkopen. Ook het probleem dat sommige kinderen zonder boeken op school komen, behoort straks tot het verleden.

    Reacties (8)

    ceesie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:36

    tja da zal wel veel scheele
    Thezzie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:17

    atlassen, woordenboeken, rekenmachines en sportkleding moeten m'n ouders al betalen. Tis wel dom dat alles zoow duur is. Verleden jaar hadden we 3 kinderen op voorgez. ond. dat was dan 3X300 euro 900 euro! Moet je nagaan als je dan nog een tweeling hebt ofzo dan is het nog duurder.
    rarara
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:8

    ik vin he wel een super ideaal idee
    andrew
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    prima kga volgend jaar naar 't vo dus hopenlijk lukt het
    Rebek
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:13

    wij zijn per jaar alleen aan boeken al meer dan 1000 euro kwijt... hopelijk snel n goede kabinetsformatie
    dreexxx
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:28

    ze kunnen vil beter vervolg onderwijs gratis doen dat stimuleerd jongeren om betere vervolgopleiding te doen. middelbaar is toch verplicht
    jja
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:68

    Goed idee!
    jja
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:68

    Die boeken zijn wel lekker duur dus.. goed idee!