Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    CU geschokt over Satanfeest

    „Satanklaas is godslasterlijk”

    HARDERWIJK - In Harderwijk is geschokt gereageerd op de plannen voor het metalfeest Satanklaas, dat vrijdag wordt gehouden in Estrado, het poppodium van de gemeente.

    Het feest wordt georganiseerd door stichting Noord Geldersch Metaal en is volgens de initiatiefnemers „een vette knipoog naar de sinterklaashype die ons land in zijn greep heeft.” Ze beloven een feest „compleet met eigen satanklaas vergezeld door zijn eigen she-devils en wittepieten. ’s Avonds zal Satanklaas komen om een flink potje te headbangen en om enkele verdoemde zielen te belonen voor hun zonden”, staat er in het programma.

    De ChristenUnie in Harderwijk is geschokt door het bericht. De fractie heeft al eerder, tijdens een commissievergadering, aangegeven dat er grenzen gesteld dienen te worden aan onder andere muziek. „We hebben veel moeite met de benaming van het feest en met de inhoud ervan. Muziek mag niet aanstootgevend of godslasterlijk zijn. Wij menen dat hiervan in dit geval wel degelijk sprake is”, verklaart raadslid M. Companjen.

    De fractie onderneemt geen stappen om het feest in Harderwijk te verhinderen. „We willen niet nog meer publiciteit geven aan een feest waarvan we hopen dat het niet plaatsvindt. U zult ons dus niet met flyers zien bij de ingang. Op zo’n manier profileer je je als een partij waarvan niets mag. Dat willen wij voorkomen. Wel hoop ik na afloop van het gesprek in gesprek te gaan met de organisatoren.”

    De organisatie van Satanklaas was woensdagmorgen niet bereikbaar voor commentaar.

    Reacties (26)

    koe
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    leuk!!!!
    Brandy
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    Dit is echt niet meer normaal!! Of je nou een partij bent waarvan niks mag of niet. Hier moet je gewoon tegen in gaan!
    roos
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:12

    @koe hoe kun je dat nu zeggen!!! dit is in een woord VRESELIJK!!! dat zo iets toegelaten wordt, dat kan gewoon NIET!
    riekie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    VERSCHRIKKELIJK, Dit is echt erg!!!!!!!!!!!! Hier moet je wel tegen ingaan!!!! Het gaat om Gods naam!!!!!!!!!!!
    vriendinnetje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:349

    wat je leuk noemt, dit is nie normaal, dit kan egt nie, tis egt puur vereren van de satan.
    maria
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:279

    DIT is egt niet normaal, belachelijk
     Sometimes you wonder if the road you're on has a reason... Try to go on when you just don't know! --
    Lize
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:39

    Nee zeg... wat is dat voor onzin...???!!! Hoe komu ze erop??!! ik vind het echt heel erg... ik krijg er gwoon kippevel van... dat is tog gwoon vreselijk eng!! @koe: meen je wat je zegt? Vind j dit egt leuk? Eigenlijk kan ik dat niet geloven? als j het egt meent,zou j uit willu leggu waarom j dat leuk vind?? Dan zal ik j met minstens zoveel woorde en redene uitlegge waarom ik dit niet leuk en heel erg vind. -xxx-
    snarf
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:80

    jmmr dat se g1 flyers nirlegge, j mag tegnwordig alles segge/zingen :(
    cooltje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:195

    waarom moet dat nou ZOOO?¿?
     Love Tal Forever!
    powergirl
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:76

    jakkie! kschrik me naar man!weet je hoe eng dat is, van satan. dat is egt tegen God in! ksnap nie dat je dat leuk vindt, koe.kvnt gwoon eng, zon feest met van die witte pieten enzo, dat zullen wel geesten voor moeten stellen.we kunne het best mar bidde denk ik, dat er niet nog meer enge dingen gebeuren... xxx
     Er zijn zoveel fijne dingen; vergeet ze niet, houdt ze vast!
    bartg
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:22

    hoe kan je nou zo feest fieren
    psychiaterinopleiding
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:180

    net als madonna, dit loopt fout!
    annemarije
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:106

    TRIEST!!!!!!!!!!!! (koe doet zijn naam eer aan, vind ik!!!!!!!!!!!)
    jessgitaarr
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:40

    wel goed van christenunie dat ze ertegen zyn
    pietje11
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:71

    het ene goede van cu
    1  2  »