Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Duopinie

Evelien en Sjoerd reageren op de stelling: Jammer dat ik vandaag niet mag stemmen!

„Geen interesse voor politiek”

Evelien Pas (17) Rijssen

Evelien

Evelien

„Ik mag vandaag nog niet naar de stembus. Of ik dat jammer vind? Nou, nee hoor. Ik vind het wel best. Ik ben niet zo geďnteresseerd in de politiek.

Als ik achttien ben, zou dat mogelijk anders liggen. Maar voordat ik mag stemmen, zijn we vier jaar verder, tenminste wat betreft de landelijke verkiezingen. Dan is het vroeg genoeg om me in de politiek te verdiepen.

Bij politiek denk ik vooral aan urenlange discussies. Ik ben wel eens op de publieke tribune in Den Haag geweest en heb daar een debat aangehoord. Het ging over speelmogelijkheden voor jongeren. De een reageert weer op de ander, dan geeft die weer commentaar. Tuurlijk komen ze uiteindelijk tot besluiten, maar het duurt erg lang. Dat is niks voor mij.

Stemmen is absoluut nuttig. Elke stem telt ook. Daarom zou ik zeker gaan als ik kon. Vooral ook omdat ik op een christelijke partij zou stemmen. Dat is zeker heel belangrijk.”

„Het laatste debat heb ik niet gemist”

Sjoerd Janse (15) Dordrecht



„Ik vind het interessant om me in de politiek te verdiepen. Het laatste verkiezingsdebat heb ik gisteravond dan ook niet gemist. Je hoort dan de standpunten afkomstig van de verschillende partijen. Het is leerzaam om daar uiteindelijk je eigen mening door te vormen.

Ik vind het goed om al jong betrokken te zijn bij de politiek. Ook al mag ik nog niet stemmen, ik leer wel hoe diverse partijen bijvoorbeeld denken over integratie, vrijheid van godsdienst en andere thema’s.

De SGP, waar ik mijn stem aan zou willen geven, is helder in haar standpunten en getuigt van stabiliteit. Andere grotere partijen kunnen hun standpunten nog wel eens bijschaven ten gunste van de kiezer. Maar dat is tactiek. Ze willen gewoon meer kiezers die op hun partij stemmen. De boodschap is mogelijk hetzelfde, maar ze proberen het heel mooi te presenteren. De SGP verandert haar standpunten niet, omdat zij haar basis in Gods Woord vindt.

Elke stem telt, daarom zal ik als ik achttien zou zijn, zeker stemmen. Een stem op een christelijke partij betekent extra christelijk geluid in Nederland.

Vind jij het ook leuk om je mening over bepaalde onderwerpen te geven? Mail dan naar achterkrant@refdag.nl of schrijf een briefje.

Reacties (4)

ooma
bezorger
Quote bericht
aantal posts:26

hoi sjoerd, leuk stukje van jouw! best grappig om je zomaar in de krant tegen te komen. ik ken je nog van vorig jaar van de marnix. vandaar ff een reactie. groetjes
margroet
journalist
Quote bericht
aantal posts:2881

Hoi, Ik wil wel graag weten wat de uitkomst van het stemmen is; maar ik vind het niet erg interesant doei
 B3VA is the best..
loussieloves4ever
stagiair
Quote bericht
aantal posts:78

hey je eb groot gelijk joy ik ben ook niet echt geintresseerd in de politiek maar toch ben ik wel benieuw naar de uitslag beetje tegenstrijdig hey?!!
iemandQ
stagiair
Quote bericht
aantal posts:90

eerst vond ik politiek ook niks aan kben me er dit jaar pas in gaan verdiepen en vind het nu heel erg leuk.