Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Jongen (16) overlijdt aan Creutzfeld-Jacob”

    DEN HAAG (ANP) – Een 16–jarige scholier uit het Noord–Hollandse Bennebroek is vorige maand overleden aan de menselijke variant van de gekkekoeienziekte. De jongen is het tweede slachtoffer in Nederland van de fatale hersenziekte Creutzfeld–Jacob, meldde het Haarlems Dagblad donderdag.

    Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu bevestigt een sterfgeval door de ziekte„ maar wil wegens afspraken met de familie niets kwijt over de persoonsgegevens van de overledene.

    Vorig jaar overleed in Utrecht een 26–jarige vrouw aan de ziekte. Volgens het expertisecentrum Creutzfeld–Jacob in Rotterdam zijn er vermoedelijk nog twee Nederlanders besmet. Ze zouden allemaal besmet zijn geraakt door Brits vlees dat in de jaren negentig naar Nederland kwam.

    De ziekte kenmerkt zich door het snel afsterven van de hersencellen, te vergelijken met een snel verlopende vorm van dementie. Artsen staan machteloos. Het enige dat ze kunnen doen is de pijn bestrijden. Patiënten sterven meestal binnen anderhalf jaar nadat de ziekte zich heeft geopenbaard. In het laatste stadium zijn patiënten zich niet meer bewust van hun omgeving en kunnen ze ook niet meer praten.

    De ziekte is eerder opgedoken in Groot–Brittannië, Ierland, Frankrijk, Italië, Japan, Canada en de Verenigde Staten. Er zijn in totaal 170 patiënten geweest. Van hen kwamen er ruim 150 uit Groot–Brittannië. De meesten zijn overleden.

    Reacties (14)

    my-dream
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:85

    Ja mensen wij letten alleen maar op de prijs bij de winkels, ga maar rustig naar de AH zonder verder commetaar te leveren die verkopen NL vlees. Boeren bestrijden het, zie bv. de schapen boeren die doen het via het Scrapie fokbeleid. (verplicht) en de kosten zijn voor de boer zelf >> maar het rare is hobby houders doen er weer niet aan mee >???< duss conclusie we halen het als Nederlanders zelf over ons heen. Niet om de Albert Heyn nou gelijk in zijn gelijk te zetten maar zij verkopen vlees waar controle op uitgevoerd is.. En zo blijft er voor de schapenboeren hier in NL die aan het fokprogramma mee doen >>> dus alle boeren met meer als 10 schapen. Weer een dikke boterham over, want klagen doen we niet. ( we hebben nog steeds een boterham op tafel).
    kiss_janita
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:24

    erg kheb nog nooit van die naam gehoord.
    XOX-mii-XOX
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:233

    heej! ick had jaren terug altijd de uitspraak.. als ze bijv. aan mij vroege waark last van heb (bijv. dak altijd van alles op de grond laat vallen) zei ick altijd: 'van de gekkekoeienziekte misschien..?' dus ick moet oppasse met die uitspraak:$
    Siska
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:163

    Wat erg zeg! Ben je 16 jaar en dement! @ my-dream: Beetje vage reactie??
    vergeetmeniet
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    Wat erg nog zo jong en nog een heel leven voor je en dan sterven..................Heel veel sterkte iedereen die familie, vrienden of kenissen van hem is!
    carher
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:20

    egt erg.ik moet er niet aan denken.ik wis ook niet dat een menselijke vorm er van was.sterkte iedereen.gr+xxx+knuffels ikke
    -flower-girl-
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:72

    das tzelfde als de gekke koeie ziekte bij koeie dus!! wel erg zeg en nog zo jong!!
    ikkuhdus
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:31

    erruh sieleg!!! Kwist niej eens da dat bestond! Ennuh, wat houd et pcies in?
    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    triest!!!!!!!!
    Jessica
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    egt erug joh voor die jongen ook voor de familie
    poes
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:58

    Echt heel erg! Ik durf bijna geen koeienvlees meer te eten.
    GWFAM
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    ik eet atijd zelf gevangen vlees. Niet door mij hoor... :) Maar koeienvlees vinden wij niet lekker, gelukkig.
    Jantine
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:332

    Nou heeft iedereen ook weer gezegt hoe erg het is. Alleen jammer dat het te laat is. Mense segge vaak: ach wat ergt, en ach wat jammer We moeten eerder ingrijpen, ook met andere dingen! Kheb er een hekel aan als mense er na zulke dingen gaan zegge, maar verder niets aan al die ziektes in de wereld doen! Geen woorden maar daden!
    Josje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    Het is nog nooit bewezen dat het eten van koeienVLEES gekoppeldkan worden aan de menselijke variant van BSE. Waarom worden dan alle runderen vanaf 30maanden getest? Waarom gelijk iedereen weeer vegetarier om niets? Nabestaanden: Sterkte.