Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Met dekbedden over straat

Jantine Roeleveld (14) en Alissa van den Berg (14) uit Barneveld wonen schuin tegenover elkaar. De twee zijn elkaars beste vriendinnen.

Jantine en Alissa.

Jantine en Alissa.


Jantine: „Ongeveer vier jaar geleden kwamen wij in deze straat wonen. Alissa kwam bij ons kijken. Het klikte al snel tussen ons, ondanks dat we niet bij elkaar in de klas zaten. Pas sinds de middelbare school is dat het geval en zijn we elkaars beste vriendinnen.”

Activiteiten: Jantine: „We kletsen ontzettend veel met elkaar. Dan gaan we gezellig op mijn of haar slaapkamer zitten. Elke vakantie logeren we minstens één nacht bij elkaar, dan sjouwen we met dekbedden over straat. We schrijven elkaar lange brieven van soms acht A4’tjes lang. Daarin schrijven we alles op wat we niet zomaar durven te zeggen. Als ik vond dat Alissa niet leuk reageerde, schreef ik dat op. Zij schrijft mij weer terug en dan komt het altijd goed.

En als een van ons iets nodig heeft, zoals nieuwe schoenen, gaan we er samen naar op zoek. Alissa’s oordeel is belangrijk voor mij. Als zij iets niet mooi vindt, koop ik het niet.”

Hoogtepunt: Jantine: „Dat was toen Alissa tijdens mijn verjaardag bij mij kwam logeren. Samen met je beste vriendin je verjaardag vieren is ontzettend leuk.”

Alissa: „Er zijn zo veel hoogtepunten in onze vriendschap. Elke keer als ik een brief schrijf waarin ik alles kan zeggen, is dat weer bijzonder.”

Dieptepunt: Jantine: „Pff, lastig. Echte dieptepunten heeft onze vriendschap nooit gehad. We zijn nooit lang boos op elkaar. Als er één kwaad is, kijken we elkaar aan en schiet er altijd wel één in de lach. De ander lacht dan ook en dan kunnen we erover praten.”

Negatieve eigenschap van de ander: Jantine: „Alissa is minder enthousiast dan ik. Dat is wel eens moeilijk voor mij als ik met een plan kom en ze lauw reageert.”

Alissa: „Jantine kan zich niet altijd even goed inhouden. Als ik me ergens aan bezeer, schiet zij in de lach.”

Positieve eigenschap van de ander: Jantine: „Alissa is altijd eerlijk tegenover mij. Als ik een minder leuke grap bij een klasgenoot wil gaan uithalen, zegt ze dat het geen goed idee is. Dan luister ik naar haar. En ze is geen meeloper. Ze blijft bij haar standpunt.”

Alissa: „Jantine is spontaan, altijd vrolijk en behulpzaam.”

Dit is het eerste deel in deze serie over relaties. Geef je samen met je broer, zus, vriend of vriendin op via achterkrant@refdag.nl.

Reacties (19)

Juffie
bezorger
Quote bericht
aantal posts:3

Ha meiden! Gezellig artikel hoor, jullie staan leuk op de foto! Fijn dat jullie goede vriendinnen zijn, houen zo! Jullie stralen echt gezelligheid uit op school, we zullen jullie volgend jaar missen!! Groetjes van juf v G
Rups
bezorger
Quote bericht
aantal posts:46

leuk stuk heej! groetjes Janneke
 Zorgen moet je doen, niet maken
clinkie
bezorger
Quote bericht
aantal posts:23

heeey egt leuk artikel!! jullie worden nog es berucht! kwens jullie allebei nog veel suc7 op schol en de rest. vlexxx colinda
5678901234
bezorger
Quote bericht
aantal posts:34

Hey, Leuk stuk. Goeie vriendinnen blijkbaar. gr laura
lovely
bezorger
Quote bericht
aantal posts:8

Leuk zo'n nieuwe serie over vriendschap.... Leuk artikel ook!! xxx mij
 *** Geluk en verdriet liggen dicht bij elkaar ***
spriet
stagiair
Quote bericht
aantal posts:76

heej Jantine ben jij het zusje van Jaap?
ik-ke
bezorger
Quote bericht
aantal posts:7

heejjjjj egt leuk dat jullie drin staan!!!! enne egt goeie vriendinne houe zoow!!!!!!!!!!
mai
bezorger
Quote bericht
aantal posts:18

eey leuke foto ik heb er ook ervaring mee zolang beste vriendinnen leuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
girl
bezorger
Quote bericht
aantal posts:11

hey, wat leuk dat jullie erin staan! tis idd wel leuk onderwerp. vriendsgap. xx
mat
bezorger
Quote bericht
aantal posts:27

heyyyyy leuk dat julie er in staan
holidayfan
correspondent
Quote bericht
aantal posts:239

TOF!!!!!!! super gaaf! En ook cool dat jullie zoown goeie band hebbn! idd:houden zo! :D:D greetxx
 ~ I want to make you happy, because seeing you smiling makes me happy! ~
joggie
correspondent
Quote bericht
aantal posts:129

zozo jullie stralen erg veel gezelligheid uit op sgool ja... ken je me nog???
margroet
journalist
Quote bericht
aantal posts:2881

Heej Jantine Gingen jullie toen net naar school of zo? Die foto is wel lachuh! Groetje Margreta ps. Ik zag je pas nog bij de verkeerslichten, Met Corine voorop.
 B3VA is the best..
Berkhoff
bezorger
Quote bericht
aantal posts:2

hey wat leuk dat jullie op yord staan en dat jullie zulke goede vriendinnen zijn en ik hoop dat het blijft zinder vrienden is het ook zo saai greetz
wikkie
bezorger
Quote bericht
aantal posts:11

heey echt harstikke leuk -xxx- mij
1  2  »