Saddam Hussein krijgt de strop
BAGDAD - De Iraakse oud-president Saddam Hussein is zondag veroordeeld tot de doodstraf. Hij wordt opgehangen. Nadat Saddam het oordeel van de opperrechter hoorde, riep de oud-dictator: „Lang leve de roemrijke natie. Dood aan zijn vijanden!"Een speciale rechtbank in de Iraakse hoofdstad Bagdad, legde Hussein de doodstraf op voor zijn rol bij een bloedbad in 1982. Saddam liet toen in het Iraakse dorp Dujail 148 mensen vermoorden, als wraak voor een mislukte aanslag op zijn leven.
Dat Saddam ook echt de doodstraf krijgt, is nog niet helemaal zeker. De veroordeelde mag na zo'n vonnis eerst nog in beroep gaan om bezwaar te maken. Die procedure kan maanden in beslag nemen.
Behalve Saddam is ook zijn halfbroer en een handlanger ter dood veroordeeld. Drie andere betrokkenen moet vijftien jaar de cel in.
Niet iedereen is het eens met het oordeel over Saddam. Van Amerikaanse zijde werd positief gereageerd. De voorzitter van de Europese Unie reageerde echter afkeurend. Finland riep Irak op om de doodstraf tegen Hussein niet uit te voeren.
Hoewel Nederland tegen de doodstraf is, reageerden premier Balkenende en minister Bot van Buitenlandse Zaken tevreden op het oordeel.
Reacties (73)
Jacks bezorger | maandag 6 november 2006 - 16:11 | ![]() |
aantal posts:1 | Bah, wat een Middeleeuwse dood... Moet iemand die zulke dingen heeft gedaan nou zo terechtgesteld worden? |
janiet stagiair | maandag 6 november 2006 - 16:15 | ![]() |
aantal posts:92 | @Azfan het is wel waar wat je zecht maar toch is het volgens mij wel goed! |
RW correspondent | maandag 6 november 2006 - 16:22 | ![]() |
aantal posts:246 | wat een vreselijke man!!!! |
hampie-ha bezorger | maandag 6 november 2006 - 16:58 | ![]() |
aantal posts:9 | Dit is denk ik ook het juiste vonnis. ze zouden het in nederland ook moeten invoeren..! Dat geeft igg een afschrikwekkend effect! |
nick correspondent | maandag 6 november 2006 - 17:08 | ![]() |
aantal posts:146 | mooi zo! misschien schrikt het anderen af! |
riekie bezorger | maandag 6 november 2006 - 17:42 | ![]() |
aantal posts:20 | @ jacolientje jij zegt geld ook voor ons maar dat is niet zo want wij kunnen nog bekeerd worden het is nu nog genade tijd!!!!! |
liinaaa bezorger | maandag 6 november 2006 - 17:47 | ![]() |
aantal posts:24 | jacolientje,, je hebt suppr gelijk ben het helemaal met ju eens!! |
zonnetjeinhuis bezorger | maandag 6 november 2006 - 17:57 | ![]() |
aantal posts:6 | lekker voor em! kvin dattet wel tijd werd ok ma eigenlyk mag et ok weer niet ma tis wel zijn eigen schuld |