Yord herfst logo
Home      Zoeken      
Slideshow

Slideshow

    „Te veel cadeaus voor de kinderen”

    AUCKLAND - „Geen bezoek is lang genoeg om een land goed te leren kennen.” Prins Willem-Alexander en prinses Máxima vliegen zaterdag vanuit Nieuw-Zeeland weer terug naar Nederland. Na een volle week heeft het paar een goed beeld van het land gekregen.

    Kinderen genieten van het bezoek.

    Kinderen genieten van het bezoek.


    De prins en zijn vrouw gaan weer graag naar huis voor de kinderen. „Natuurlijk, na twee weken wil niemand niet terug naar huis. Het is allemaal wel de moeite waard geweest”, aldus prinses Máxima. Prins Willem-Alexander vliegt woensdag overigens alweer naar Zuid-Afrika in verband met de presentatie van een VN-rapport. „Ach dat is een kleinigheidje. Twee nachten maar.”

    Voor beiden is het bezoek aan het Antarcticacentrum in Nelson tot nu toe het hoogtepunt van de reis. Prins Willem-Alexander: „Ik heb daarover zo veel nieuwe aspecten gehoord. Ik heb wel eens gedacht: Wat doen ze daar toch allemaal op die bases op de Zuidpool? Er wordt echter zo veel nieuwe kennis opgedaan. Dat was interessant om te horen. Kennis die ook wordt toegepast in consumentengoederen en op medisch gebied. Neem de pinguïns, waarvan ze ontdekt hebben dat die al hun warmte kunnen terugtrekken rond het hart. Daar kunnen medici weer mee verder.” Beiden hopen ooit nog een keer op de Zuidpool te kunnen kijken.

    De drie grote knuffelpinguïns die het paar in het Antarctica Instituut kreeg aangeboden gaan zeker mee naar Nederland. „Voor de kinderen. Al krijgen die al veel te veel cadeaus. We moeten maar eens kijken hoe we dat gaan aanpakken. Misschien met Kerst?” aldus prinses Máxima, die ook „zeer veel waardevolle informatie mee naar huis neemt.”

    Landing
    De voorzorgslanding bij het vertrek uit Nelson was helemaal terecht, zegt de prins. „De piloot deed precies wat hij moest doen in die situatie: zo snel mogelijk landen. Dat kon direct omdat we nog maar net waren opgestegen. De piloot handelde erg professioneel. Zo werd een no smoking-vlucht alsnog een smoking-vlucht.”

    De hoeveelheid rook in het toestel viel erg mee, aldus prins Willem-Alexander, die een ervaren vlieger is. Ook tijdens deze reis heeft hij weer vlieguren gemaakt achter de stuurknuppel van het regeringstoestel. „Een ventilator van de airconditioning liep aan, maar staat nu vast. Ik heb van de minister van Transportveiligheid het rapport gekregen over het voorval. De vliegveiligheid is geen moment in gevaar geweest.”

    De prins begrijpt niet dat de media in binnen- en buitenland zo veel ophef maken over zijn opmerking tegenover een journalist in Queenstown. „Tegen hem was gezegd dat hij niets mocht vragen en ik heb lachend gezegd dat wij na het drukke bezoek aan Australië privé in Queenstown waren. Ons bezoek begon dinsdag officieel in Wellington.” De prins hadden tussen het bezoek aan Australië en Nieuw-Zeeland twee rustdagen in Queenstown.

    School
    Vrijdagmorgen sprak het prinselijk paar met deskundigen over het Nieuw-Zeelandse vluchtelingenbeleid en over integratie. „Nieuw-Zeeland heeft een totaal andere aanpak. Elke persoon wordt heel intensief begeleid. Het is mooi om te horen hoe een ander land dat aanpakt. Een vergelijking maken is erg moeilijk”, zo blikt de prinses terug. „Eén ding is in die discussie wel blijven liggen, namelijk dat heel veel jonge, hoogopgeleide Nieuw-Zeelanders naar elders vertrekken.”

    De prins en prinses bezochten vrijdagmorgen ook een school in Auckland met leerlingen van bijna zeventig nationaliteiten. De prins had daarna een ontmoeting met managers van Nederlandse bedrijven in Nieuw-Zeeland en leden van de Kamer van Koophandel. Vrijdagmiddag ging de prins -prinses Máxima deed even rustig aan- naar een fabriek waar typisch Nieuw-Zeelandse schapenwol wordt verwerkt tot stof voor outdoorkleding.

    Voor meer nieuws en slideshows:

    Drie pinguïns en een ijzige poolstorm
    Neuszoenen voor prinselijk paar
    Alexander en Máxima gaan neuszoenen bij kiwi’s
    Concert bij slot prinselijk bezoek aan Australië
    „Papa en mama zijn in Ziednie”
    Willem-Alexander even in de bajes
    Van poffertjes tot Tasmaanse tijgers
    Kroonprins vliegt zelf naar bestemming Australië
    Alexander en Máxima starten bezoek Australië

    Zie ook het dossier Koninklijk Huis op www.refdag.nl.

    Reacties (3)

    Lee
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:83

    hallo! heel leuk allemaal die stukjes over alex en max, maar wordt t niet een beetj overdreve? alles wordt bijgehoue en slideshows van gemaakt. waarom is dat? als beatrix naar engeland gaat staan er toch ook geen hele verslagen in de krant??! vreemd hoor niet dat k ze stom vind, ze zijn best sgattig =)) groetjes
    mientjuh
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:98

    Hoi lee dat is altijd zo hoor dat je als koningshuis er veel op sta.. Maar ze heten toch Alexander en Maxima??
    annemarije
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:106

    tja lee, da's wel waar maja dat hebbie tog!