Illegale baby mag blijven
DEN HAAG (ANP) – De Immigratie– en Naturalisatiedienst (IND) zet de vijf maanden oude baby van een echtpaar uit Geldrop niet het land uit. De dienst stuurde een brief naar het echtpaar, waarin stond dat hun pasgeboren kind binnen 28 dagen het land moest verlaten. Volgens de IND is er een fout gemaakt, meldde de directeur van de IND maandag in het Radio 1 Journaal.
In de brief van de Immigratie en Naturalisatiedienst (IND) stond dat het meisje hier niet kon blijven, omdat de vader, Geert Cornelissen, haar te laat zou hebben erkend. Cornelissen is getrouwd met een Tanzaniaanse die een verblijfsvergunning heeft tot 2011. Cornelissen is niet de biologische vader van het meisje. Toen zijn vrouw naar Nederland verhuisde, was zij al zwanger.
Veld: „De verwarring ontstond doordat de vader verzuimde het kind in het bevolkingsregister in te schrijven. Vandaar dat het meisje op naam van haar moeder werd bijgeschreven. Het is dus een Tanzaniaans kind. De moeder moet zorgen dat het kind in haar paspoort toegevoegd wordt. Betrokkene heeft 28 dagen tijd om dat te regelen”.
Volgens de vader is dit lastig, omdat de moeder naar Tanzania zou moeten gaan om haar kind bij te schrijven. Maar Veld gaf al aan dat de IND niet moeilijk zal doen als de termijn van 28 dagen wordt overschreden.
Reacties (9)
rensp bezorger | maandag 30 oktober 2006 - 09:05 | |
aantal posts:2 | IK weet het ok nie egt maa da kan tog nie das tog kindermishandeling as zo'n kind van ut ene land naar het andere land word gesjoud? |
nicolienhaase correspondent | maandag 30 oktober 2006 - 13:27 | |
aantal posts:107 | schattige baby!!!!! echt een snoesje!!! |
Femke correspondent | maandag 30 oktober 2006 - 14:44 | |
aantal posts:100 | wat een lief jongentje |
roosy bezorger | maandag 30 oktober 2006 - 15:39 | |
aantal posts:20 | hahah femke ben je melig ofzoW |
Princess stagiair | maandag 30 oktober 2006 - 16:35 | |
aantal posts:77 | Dit is alleen mar een marnier om de stemmers niet op Verdonk (VVD) te laten stemme! Wel triest maarja.... |
jacy bezorger | maandag 30 oktober 2006 - 20:15 | |
aantal posts:7 | hey Femke tis un meisie!!! |
riet bezorger | dinsdag 31 oktober 2006 - 19:58 | |
aantal posts:14 | wat een leuk kindje! |