Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Geef jouw BN'er door aan Yord

DEN HAAG - Leerlingen moeten weer leren wie Willem Drees, Annie M. G. schmidt en Michiel de Ruyter was. Scholen krijgen daarom wandkaarten met de vijftig belangrijkste personen en gebeurtenissen uit de Nederlandse geschiedenis. Welke bekende Nederlander (BN'er) hoort volgens jou in het rijtje thuis? Vertel Yord wat.

Willem van Oranje

Willem van Oranje


Leerlingen hebben onvoldoende kennis van hun eigen geschiedenis. Dat zegt een commissie van het kabinet die het geschiedenisonderwijs bestudeerd heeft. Scholieren weten bijvoorbeeld te weinig van gebeurtenissen als de Duitse bezetting en de Srebrenica-affaire. En wie was Willem Drees, prins Hendrik, of Willem van Oranje? Weinig leerlingen weten het.

Om het historisch besef van leerlingen te verbeteren, wil de commissie dat elke school een serie wandkaarten aanschaft, waarop prominente Nederlanders en gebeurtenissen uit de geschiedenis te zien zijn. Elke vijf jaar zal de lijst herzien en aangevuld worden. Verder komt er een speciale website, www.entoen.nl, met de belangrijkste gebeurtenissen uit de Nederlandse geschiedenis.

Ook stelde de commissie voor om brugklasleerlingen een stoomcursus te geven, waarin ze bijgespijkerd worden over de hoogtepunten uit de geschiedenis.

Zie ook:
http://www.onsverleden.net/
http://havovwo.kennisnet.nl/vakken/geschiedenis
http://www.nationaalarchief.nl/tijdbalk.html

Wat is jouw mening over het vak geschiedenis? Welke gebeurtenis of bekende Nederlander uit de geschiedenis hoort volgens jou in het rijtje thuis? Klik op Reageer ook en vertel Yord wat.

Reacties (35)

inkie
redacteur
Quote bericht
aantal posts:365

Ik heb geschiedenis nooit leuk gevonden. Maar als ik nu merk (in vergelijk met anderen) dat ik zo weinig van mijn eigen landsgeschiedenis weet, dan vind ik het jammer. ( ) www.entoen.nl werkt nog niet!
anotje
bezorger
Quote bericht
aantal posts:40

het is een saai vak en ik ben blij da k t heb late vallen. misschien komt het wel dat ik er altijd slechte cijfers voor haalde, maar oke.
lianne
bezorger
Quote bericht
aantal posts:21

geschiedenis is een saai vak je leert wat er vroeger gebeurt is dat is tog n iet belangerijk want die tijd is al voorgij geschiedenis is onzin !!!!
oma
bezorger
Quote bericht
aantal posts:27

ik vind dat guido de bres erbij hoort, zo heet mijn geweldige school.....
Merrie
bezorger
Quote bericht
aantal posts:9

Geschiedenis is belangrijk!!! Uit de geschiedenis kan je veel dingen leren, waardoor je dingen die nu spelen beter kunt begrijpen!
boon
bezorger
Quote bericht
aantal posts:10

Wie het verleden niet kent, zal de toekomst nooit begrijpen. Voor een bekende NL'er: Marco den Toom of Willem Vos
inkie
redacteur
Quote bericht
aantal posts:365

Jan Evertsen
thamara
bezorger
Quote bericht
aantal posts:27

ik vind geschiedenis het leukste vak dat ik ooit gehad heb!!! ik heb nu geen geschiedenis meer... maar ik mis het echt!!!1 belangrijke mensen uit de nederlandse geschiedenis vind ik koningin Wilhelmina en Thea Beckmann
DONALD-DUCK
bezorger
Quote bericht
aantal posts:6

hallo zie ik boven aan het artikel sttaan geef jou BN'er door aan yord denk ik nu eindelijk yord word iets moderner(niet negatief hoor dat yord niet modern is maar toch) en dan gaat het over geschiedenis echt vaag maar de bn'er van nu vind ik katja schuurmans luek en hillary duff tja vroeger kvond op de basis school johan van olden barneveld luek .
1234567890
bezorger
Quote bericht
aantal posts:10

napoleon
loesje
correspondent
Quote bericht
aantal posts:170

Natuurlijk Willem van Oranje!!! Enneh Michiel de Ruyter, de zeeheld die op de boulevard in Vlissingen staat!! En het hele koningshuis van Oranje!!!
 The only way to have a friend, is to be one.
lovess
bezorger
Quote bericht
aantal posts:13

vrouwtje van stavoren
Inge
stagiair
Quote bericht
aantal posts:58

Geschiedenis vind ik best wel interessant. Niet dat het een makkelijk vak is, dat absoluut niet. Ik heb vandaag mn cijfer teruggehad voor de rep van gs: een 6,8 best mooi vindi k zelf want geschiedenis heeft altijd veel inzichtvragen op de repetitie. Maar ik had keihard geleerd en een 6,8 vind ik darom een goed resultaat!! Maar ik vind dat ik wel goed geschiedenis krijg hoor!!! En Rembrandt, Luther, Calvijn, Zwingli, Willem van Oranje, Napoleon en zo kan ik nog een poosje door gaan!!! Hartelijke Groeten van Inge
snoozie
correspondent
Quote bericht
aantal posts:142

tja, een BN'er van nu, of n BN'er van vroeger???
Dor1
bezorger
Quote bericht
aantal posts:31

als k aan de verhale van de mees uit groep7 denk komt van zelf bove!!!! WILLEM VAN ORANJE VADER DES VADERLAND!!!
1  2  3  »