Basisschool India beloont nuchtere leerlingen
NEW DELHI (ANP) – Bijna veertig basisschoolleerlingen, in de leeftijd van zes tot en met elf jaar oud, uit het Indiase dorpje Zitapatti zijn beloond omdat ze niet langer dronken naar school komen.
Zij kregen nieuwe schooluniformen of andere prijzen, zoals boeken.
In het dorp was sterke drank ook voor kinderen vaak vrijelijk beschikbaar. Daar kwam verandering in toen de lokale basisschool een nieuwe rector kreeg, meldde de Britse omroep BBC maandag.
Die begon samen met het dorpshoofd en een sociaal werker een campagne om kinderen van de drank af te helpen. Zo werd ouders verzocht geen alcohol meer aan hun kroost te geven. Ook drinken in het bijzijn van kinderen was voortaan uit den boze.
Reacties (5)
inkie redacteur | dinsdag 10 oktober 2006 - 11:14 | ![]() |
aantal posts:365 | ????? Zulke jonge kinderen ????? Wat een leefwijze! De kids kunnen er niets aan doen, die zien en merken niet anders . |
loekje stagiair | dinsdag 10 oktober 2006 - 12:49 | ![]() |
aantal posts:53 | Maar goed dat ze weer van de drank afgekomen zijn dan! Das wel een beloning waard jaah. |
Rups bezorger | dinsdag 10 oktober 2006 - 15:13 | ![]() |
aantal posts:46 | Naja, en dat zit op de basisschool! | |
Zorgen moet je doen, niet maken |
gerben stagiair | dinsdag 10 oktober 2006 - 19:03 | ![]() |
aantal posts:73 | vreselijk dat die dat al doen!!???? echt raar maar mischien helpt dit |
Princess stagiair | dinsdag 10 oktober 2006 - 22:03 | ![]() |
aantal posts:77 | Dronke op school? Steekj dan ng wa op ofnie? |