Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Studeren tussen de pissebedden

Alle vier zitten ze op de pabo in Gouda: Gerlinda, Janita, Lianne en Janine. De vier dames bewonen met elkaar de zolder van een boerderij. Af en toe is het een flinke keet. „De boer kwam een keer om elf uur naar boven. We zaten op de vloer Uno te spelen, met handjeklap.”

De vier studentes in hun zolderwoning.

De vier studentes in hun zolderwoning.


De vier studentes hebben het nodige aan de zolderkamers opgeknapt. Gerlinda: „Het was hier echt een bende.” De radiator in de middelste kamer hangt er nogal scheef bij.

De zolder is wel gezellig. In het midden is het woon- en studeergedeelte van Lianne en Janine. Gerlinda en Janita bewonen de zijkamers. Lianne: „Het is hier nogal gehorig. Als we proberen te studeren, volgt er vaak een uitbarsting, bijvoorbeeld met muziek. Of als die twee door onze kamer heen tegen elkaar brullen: „Snap je het nog?” Studeren lukt eigenlijk alleen maar als je in je eentje thuis bent.”

Ook de -door de dames gewaardeerde- boer en boerin Stigter hebben last van de gehorigheid. Janita, lachend: „De boer kwam een keer om elf uur naar boven. We zaten op de vloer Uno te spelen, met handjeklap.”

Het is duidelijk dat de pabostudentes boven een boerenbedrijf wonen. Op de voorste kamers na, hangt er op de hele bovenverdieping een doordringende geitenmestlucht. Maar het went. Gerlinda, griezelend: „We hebben hier van alles in overvloed: pissebedden, spinnen, hooiwagens, lieveheersbeestjes en die viezeriken: oorwurmen.”

Dit is een samenvatting. Lees het hele artikel vrijdag in het katern Mensen van het Reformatorisch Dagblad.

Reacties (9)

lied
correspondent
Quote bericht
aantal posts:134

wow, gezellig zeg!!! alleen die pissebedden enzo, griezel! Jullie hebben tog zeker wel ook normale bedden ;-)
anotje
bezorger
Quote bericht
aantal posts:40

apart, maar wel grappig
Merrie
bezorger
Quote bericht
aantal posts:9

He Janita en Gerlina, Leuk dat jullie in de krant en op Yord staan!!! Suc6 met jullie studie! Annelies & Mary
Ann
stagiair
Quote bericht
aantal posts:75

IEKS!! Lijkt me wel onwijs gezellig!:D Enjoy!!
night
bezorger
Quote bericht
aantal posts:31

@lied Nou, misschien liggen ze wel op bedden van stro!!... Das noggus romantisch ook joh!
leen
redacteur
Quote bericht
aantal posts:635

WOOW!!!!eg gezellie!!! Lijk muh wel leuk met un paar vriendinne!!! Vooral uno,das ook wel lache!!!:-)
inkie
redacteur
Quote bericht
aantal posts:365

't Klinkt nou niet echt als een geweldig huis. Het zal best gezellig zijn, maar een beetje de dingen op orde hebben is niet verkeerd. Pissebedden en oorwurmen, enge beessies!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anouk
redacteur
Quote bericht
aantal posts:411

bah ik zou er niet graag willen wonen gggrrrrrrrriieeeeeeezzeeeeeellllliiiiggggggggg
 school is leuk!!
pluisje
bezorger
Quote bericht
aantal posts:26

hey meiden, lijkt me vet gezellig daar!