Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Refoleerlingen positief over vorming

    GOUDA - Leerlingen voelen zich op een reformatorische school thuis, ze kunnen er zichzelf zijn, tussen mensen met dezelfde achtergrond. Positief zijn ze ook over de vorming: je leert je identiteit aan anderen uitleggen. Dagopeningen lijken soms echter niet meer dan een ritueel. En wat ook beter kan: het respect voor docenten.

    Het zijn enkele uitkomsten van een onderzoekje van het Driestar College te Gouda onder de leerlingen.

    Spreken over refo’s is niet verkeerd; het geeft aan waar je staat, zei directielid drs. W. de Kloe maandagavond tijdens de jaaropening. „Wordt die term soms echter niet gebruikt als scheldwoord voor een medeleerling die je saai of ouderwets vindt?”

    Lees het: hele artikel op www.refdag.nl

    Reacties (1)

    chrissy
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:8

    Ben zelf van een pc school naar een refoschool gegaan. Dit viel vies tegen. Op pc school werd veel meer over geloof gepraat e moest je wel je eigen mening vormen. Als je de mening van pappie en mammie zei, merkte ze dat echt wel. Dit miste ik enorm op refoschool. Pappie zegt dat het niet mag, dus doe ik het maar niet. Hoe ik er zelf over denk zeg ik maar niet, want stel je voor dat ze me dan uitlachen. Zo kwam dit op mij over.