Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Duitse scholier zonder mobieltje op school

    BERLIJN - Geen sms’je meer tijdens de les. Geen belletje meer in de pauze. Mobiele telefoons moeten van school verdwijnen.

    Dat vindt de Duitse deelstaat Beijeren, die voor de scholieren uit die provincie een verbod op mobiele telefoons op scholen heeft ingesteld.

    Na de zomervakantie mogen daar volgens een nieuwe Opvoedings- en onderwijswet geen gsm’s meer worden gebruikt, noch tijdens de les noch tijdens de pauze.

    Beieren wil op die manier het sms’en onder de schoolbank tijdens de les onmogelijk maken. Ook wil de regering van de zuidelijke deelstaat voorkomen dat leerlingen op het schoolplein vechtpartijen met hun mobieltje filmen en deze beelden uitwisselen.

    Beieren is de eerste Duitse deelstaat die dit verbod introduceert. Andere deelstaten voelen niet voor een algeheel mobieltjesverbod op scholen. Zij vinden dat kinderen die lange afstanden naar school moeten reizen veiligheidshalve een mobieltje bij zich kunnen dragen.

    Overigens noemt de minister van Onderwijs van Nedersaksen de Beierse wet illegaal. Het gebruik van gsm’s valt volgens hem onder de vrije ontplooiing van de persoonlijkheid.

    Er zijn nog geen reacties geplaatst.