Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Jongeren blijven van luxe leven dromen

    AMSTERDAM (ANP) - Jongeren verzetten zich op kleurrijke wijze tegen de verharde maatschappij. Met vrolijkheid en luxe proberen ze zich te weren tegen de harde realiteit.

    Dat blijkt uit het trendonderzoek onder 300 jongeren in de leeftijd van 14 tot 22 jaar van jongerencommunicatiebureau Young Works.

    „Ze zijn zich er volop van bewust dat er van alles mis is met de maatschappij: zinloos geweld is aan de orde van de dag, er is een duidelijke polarisatie van verschillende bevolkingsgroepen en religies en de economie trekt nog steeds niet echt aan. Jongeren praten daar onderling veel over en willen ook uiting geven aan hun gevoelens. Ultiem voorbeeld daarin zijn de respectpolsbandjes”, aldus de onderzoekers.

    Tegenover die uitingen van ongenoegen plaatsen jongeren hun dagelijkse dromen van een betere maatschappij waarin het vrolijk toeven is en je een onbekommerd luxe leven leidt. „We dragen kleurrijke kleding waarin je je lekker kind kunt voelen, en tegelijkertijd maken we van oma’s oude parels chique oorbellen”, zegt een van de respondenten. Trends 2005 is een jaarlijks terugkerend onderzoek, onder meer door jonge trendspotters die door Young Works zijn getraind.

    Klik hier om het hele artikel te lezen op refdag.nl.

    Er zijn nog geen reacties geplaatst.