Hulp aan Java komt langzaam op gang
JOGJAKARTA - De hulpverlening na de verwoestende aardbeving op het Indonesische eiland Java is geleidelijk op gang gekomen. Het Wereldvoedselprogramma verwachtte dinsdag meer dan 40 ton aan voedselhulp en vier opvouwbare voorraadschuren te ontvangen.
Maandag landde in de getroffen regio het eerste vliegtuig van de Verenigde Naties met aan boord vooral tenten, water en medische hulpmiddelen. Het Internationale Rode Kruis en hulporganisaties zoals Oxfam en CARE stuurden eveneens dringend benodigde spullen.
De Indonesische president Susilo Bambang Yudhoyono, die zijn kantoor naar Jogjakarta heeft verplaatst om dichter bij het rampgebied te zijn, moest maandag nog erkennen dat de hulp moeizaam verliep. Hij riep ertoe op de coördinatie te verbeteren, zowel die tussen de verschillende regio’s als tussen buitenlandse partijen en hulporganisaties.
Plaatselijke autoriteiten zeggen dat de ontvangen hulp onvoldoende is. „We hebben voedsel en medicijnen van de regering gekregen, maar het is niet genoeg”, zei wijkfunctionaris Suparno in Bantul. „Hoe kan ik 40 kilo rijst verdelen over 1200 mensen?”
Volgens dinsdag bekendgemaakte cijfers kwamen zeker 5427 mensen om het leven door de aardbeving van zaterdag, die een kracht van 6,3 op de schaal van Richter had. De Indonesische regering sprak daarnaast over 2155 gewonden, maar de VN- kinderhulporganisatie Unicef vermoedt dat het aantal gewonden 20.000 is. Volgens het Rode Kruis zijn meer dan 200.000 mensen door de ramp ontheemd. Onder de slachtoffers van de aardbeving zijn veel kinderen en ouderen.
Er zijn nog geen reacties geplaatst.