Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    IJsbaan in land met woestijnen

    ASJCHABAD - De president van Turkmenistan, pal boven Iran, heeft er weer een speeltje bij: een ijsbaan. De baan ligt net buiten de hoofdstad Asjchabad en biedt plaats aan duizend mensen en kostte 17 miljoen euro.

    Het land bestaat voor het grootste deel uit woestijn en is straatarm. In de zomer wordt het er 50 graden Celsius. Turkmenistan wordt al ruim twintig jaar geleid door president Saparmurat Nijazov, een man die zichzelf ziet als een uiterst belangrijk persoon. Elke vorm van godsdienst is in het land verboden. Gelovigen staan onder strenge controle van de overheid. Alleen Nijazov zelf mag alle eer krijgen.

    De president geeft regelmatig bijzondere opdrachten. Zo maakte hij in 2003 bekend dat inwoners van Asjchabad hun dieren moesten wegdoen omdat de president bang was dat die de zoete geur van dahlia’s die naar hem zijn genoemd teniet zouden doen.

    In 2004 zei hij dat er wordt opgetreden tegen jonge Turkmeense mannen die hun baard laten staan of niet tijdig naar de kapper gaan. En ook besloot hij al een keer dat schoolmeisjes haarlinten en traditionele Turkmeense hoofddeksels zouden moeten dragen.

    Hij bemoeit zich wel vaker met het uiterlijk van zijn landgenoten. Zo vroeg hij jongeren al eens om geen gouden tanden te dragen. „Jonge mensen met witte tanden zien er veel beter uit”, zo had hij gezegd.

    Enkele jaren geleden bracht hij zelfgeschreven boeken uit. Van iedere Turkmeen wordt verwacht dat hij de boeken heeft gelezen. Het eerste deel beschrijft de ’grote’ geschiedenis van het land en deel twee, het ”Boek van de Ziel”, gaat over gezinswaarden.

    Reacties (2)

    Silvia
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:26

    jah die man is volgens mij niet goed wijs. ik heb hetgisteren op Tv gezien hoe raar hij, dee. en de mensen luisteren ook nog naar hem ook.
    janet
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:26

    heej Annebel hoezow denk je dat?