Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Internetters zien gevaren sites niet

    AMSTERDAM (ANP) - De meeste internetgebruikers hebben geen idee welke sites gebruikmaken van bijvoorbeeld spyware, adware of andere ongewenste programma’s.

    Als een pagina er goed uitziet, nemen ze aan dat deze veilig is, zo blijkt uit een maandag gepubliceerd onderzoek van de virusbestrijder McAfee.

    Volgens McAfee is 97 procent van alle internetters „een muisklik” verwijderd van besmetting van hun computer door programma’s die bijvoorbeeld ongevraagd surfgegevens bijhouden en doorsturen aan derden. „Wat blijkt, is dat juist gevaarlijke sites er heel goed in slagen een gevoel van veiligheid over te brengen”, zei Chris Dixon van McAfee.

    De in totaal 14.000 deelnemers aan het onderzoek moesten aangeven welke van de getoonde sites volgens hen het veiligst was. Op de gekozen internetpagina’s konden onder meer screensavers, gratis spelletjes of songteksten gedownload worden. De pagina’s zijn volgens McAfee berucht wegens de verspreiding van gevaarlijke computerprogramma’s.

    Reacties (2)

    bep
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    met kliksafe kun je nergens op. Filternet is veel beter. soms blokkeerd kliksafe dingen, waar helemaal niets mis mee is.
    internetter!!
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    met kliksafe kun j egt nix!!! wij hbbn gwoon hetnet veel beter