Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Tientallen doden door brand in discotheek Buenos Aires 

    BUENOS AIRES (AP) – In een discotheek in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires is donderdagavond tijdens een optreden van een rockgroep brand uitgebroken. Daarbij zijn volgens reddingswerkers 149 mensen om het leven gekomen en minstens 360 gewond geraakt.

    Volgens ooggetuigen werd de brand veroorzaakt doordat iemand in de discotheek een lichtkogel afschoot, die bleef steken in het met plastic schuim bedekte plafond. In de disco, de Republica de la Cromagnon, waren volgens sommige berichten op dat moment zeker 1500 mensen aanwezig; andere berichten spreken over het dubbele aantal bezoekers.

    De brand zelf kon vrij snel worden geblust, maar veel slachtoffers zijn waarschijnlijk gevallen toen de discobezoekers in het donker massaal de uitgang probeerden te bereiken en elkaar vertrapten.

    Het is de tweede keer dit jaar dat er in Latijns–Amerika veel slachtoffers vallen bij een brand. In augustus kwamen in de Paraguayaanse hoofdstad Asuncion 399 mensen om het leven bij een brand in een winkelcentrum.

    Er zijn nog geen reacties geplaatst.