Eén dame legt de bouwbeurs plat
AMSTERDAM - Vrouwen zie je nauwelijks op de BouwRai. Voor één dame ging woensdag de hele beurs plat. „Simpel, ze is van beton.”
Zo veel journalisten hebben de organisatoren van de BouwRai in Amsterdam nog nooit gezien. Maar ze komen niet voor stenen, dakgoten of verkeersdrempels. Ze komen voor Verdonk.
De minister van Vreemdelingenzaken kiest de expositie uit om zich definitief kandidaat te stellen voor het lijsttrekkerschap van de VVD.
Ondanks de aanwezige traditionele VVD-achterban van ondernemers klinkt er slechts een bescheiden applaus als Verdonk haar persconferentie begint met de woorden: „Ik doe het.”
Wat de minister voor Vreemdelingenzaken en Integratie op de BouwRai te zoeken heeft, is onduidelijk. Over de presentatie is nagedacht. Het spreekgestoelte is zo neergezet dat op de televisiebeelden achter Verdonk de toegestroomde standhouders zijn te zien. Afgekeken van de Amerikanen.
„Kijk naar al die ondernemers hier vandaag, prachtig”, zegt de kandidaat-lijsttrekker. Nederland moet weer „een ondernemend land” worden, waarop mensen trots kunnen zijn. „De Nederlander moet weer kunnen lachen om zijn loonstrookje.”
Na een halfuurtje is het pandemonium voorbij en gaan bezoekers en standhouders weer over tot de orde van de dag: handel.
Wie niet in de bouw zit, heeft op de beurs eigenlijk weinig te zoeken. Vrouwen zie je er nauwelijks of ze zijn er om folders en gadgets uit te delen. De BouwRai is een verzameling van projectontwikkelaars, architectenbureaus, wegenbouwers en loodgieters.