Jaarlijks 120 mensen gewond bij dartspel
AMSTERDAM (ANP) - Jaarlijks moeten 120 mensen naar de afdeling spoedeisende hulp van een ziekenhuis, doordat zij gewond zijn geraakt bij het darten. Twaalf van hen hebben een pijltje in een oog gekregen.
Een woordvoerder van de Stichting Consument en Veiligheid zei dat dinsdagmorgen naar aanleiding van een bericht in De Telegraaf.
De helft van de slachtoffers heeft verwondingen aan hand, pols of vinger. Veel van hen raken gewond door gehaastheid van de tegenstander, die niet wacht tot de ander zijn pijltjes heeft weggehaald. Ook worden mensen geraakt doordat een dartbord gevaarlijk is opgehangen, bijvoorbeeld aan een paal, waardoor pijltjes in het rond vliegen. Behalve door pijltjes lopen mensen verwondingen op door een dartbord dat valt omdat het niet goed is bevestigd.
De meeste dartongevallen gebeuren in huis. Opvallend is dat er nauwelijks slachtoffers vallen onder oudere mensen. „Darters boven de vijftig hebben blijkbaar meer geduld en spelen zorgvuldiger”, zegt de woordvoerder van Consument en Veiligheid.
Ruim een derde (37 procent) van de gewonden is jonger dan vijftien jaar.
Er zijn nog geen reacties geplaatst.