Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Blazen op kunststof klarinet

„Je moet blazen op een bamboerietje om er geluid uit te krijgen.” Nelleke van Liere (14) uit Gouda speelt sinds drie jaar klarinet.

Start: „Ik dacht altijd al dat het leuk zou zijn om klarinet te spelen. Drie jaar geleden ben ik met een vriendin mee geweest naar een muziekles. Vanaf dat moment heb ik lessen gevolgd en op een klarinet gespeeld. De eerste maanden mocht ik het instrument lenen van de muziekdocent, daarna heb ik het gehuurd bij een winkel en sinds twee jaar heb ik een eigen exemplaar.”

Leuk: „Ik vind het een uitdaging om een moeilijk stuk te leren spelen. Eerst flink oefenen en uiteindelijk zover komen dat ik het vloeiend kan spelen.”

Moeilijk: „In het begin was het moeilijk om de maat te houden tijdens het spelen. Nu heb ik geleerd om in m’n hoofd te tellen.

Lastig zijn vooral de hoge en snelle stukken. Je moet de vingers snel verplaatsen over de gaatjes en je moet goed opletten dat je niet te hard blaast bij hoge tonen. Dan slaat-ie over en hoor je alleen maar een raar piepend geluid.”

Les: „Elke les duurt ongeveer twintig minuten. Eerst speel ik de stukken die ik thuis moest oefenen. Daarna bekijken en spelen we samen de nieuwe stukken.”

Tijd: „Ik speel elke dag minimaal een halfuur. Dan ga ik lekker naar m’n kamer en oefen ik de stukken of ik zet een cd op en speel mee.

Samen: „Af en toe speel ik samen met mijn oom. Hij op het orgel, ik op de klarinet. Vroeger speelde ik regelmatig met een vriendin, maar zij is met klarinetspelen gestopt. Ook zat ik op een orkest, maar ik ben gestopt omdat ik er geen tijd meer voor had.”

Kosten: „De prijs van een klarinet kan verschillen. Een kunststof exemplaar kost rond de 500 euro, voor eentje van hout betaal je zo 1200 euro. Ik heb nu een klarinet van kunststof, die kostte ruim 500 euro. Daarvan heb ik de helft meebetaald. Ik ben er wel zuinig op.

Voor de lessen betaal ik elke keer 10 euro. De kosten voor de lesboeken liggen tussen de 10 en de 15 euro.”

Familie: „Ik ben niet de enige thuis die van muziek houdt. M’n broertje wil misschien trompet gaan spelen, maar hij weet dat nog niet zeker. Mijn zus speelt dwarsfluit en vroeger hadden we een orgel. Dat is nu weg, er werd te weinig op gespeeld.”

Bespeel jij ook een instrument? Laat het de Achterkrant weten. Dit kan per brief of digitaal (Achterkrant@refdag.nl)..

Reacties (1)

Wilke
bezorger
Quote bericht
aantal posts:2

Hoi Nelleke! Kspeel zelf dwarsfluit, heerlijk vinkt, kan je lekker ontspannen!! Veel succes met je lessen! Groetjes, iemand die jou kent...