Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Verder op de fiets na plakken lekke band

    Pssst. Hobbeldebobbel, sturen gaat zwaar. Oh nee, een lekke band. Dat wordt lopen of plakken. Enkele tips om dat laatste goed te doen en een eventuele lekke band te voorkomen.

    - Haal met de bandenlichters de buitenband uit de velg. Maak het ventiel los en trek de binnenband helemaal naar buiten. Pomp de band op en luister of voel waar de lucht uit de band stroomt. Als je niks voelt of hoort, dan wordt het tijd voor een bak met water. Houd de opgepompte band erin. Dan kun je zien waar het lek zit, want op die plek komen er belletjes uit de band.

    - Goed onthouden waar die plek zit -houd je vinger erop, of zet met vetkrijt een kruisje-, band leeg laten lopen en droog laten worden.

    - Maak het oppervlak rondom het gaatje ruw met een schuurpapiertje. Smeer op het geschuurde deel en wacht twee minuten.

    - Duw de plakker op de band, goed aanduwen.

    - Controleer de binnenzijde van de velg op scherpe uitsteeksels of roest. Controleer ook de binnenzijde van de buitenband, misschien zit er nog een stukje glas of een spijker in.

    - Zet het ventiel weer in het gat in de velg en schroef deze een klein beetje vast met het ringetje. De band een klein beetje oppompen. Leg de binnenband weer in de buitenband.

    - Bij sommige types banden is het weer op de plaats krijgen van de band het moeilijkste onderdeel.

    - Houd het wiel met de losse zijde van de band van je af gekeerd. Let op bij het ventiel. Schroef het ventiel helemaal vast, zodat de band daar niet naar buiten kan puilen.

    - Leg de buitenband weer in de velg. Doe dit nooit met de bandenlichters, want die steken de binnenband lek.

    - Pomp de band als hij erom ligt een beetje op, controleer of het ventiel recht zit. Laat het wiel rondjes draaien en kneed de band zodat er geen binnenband meer tussen velg en band kan zitten. Pomp daarna de band op tot de gewenste spanning.

    Voorkom een lekke band
    - Op spanning houden is dé manier om de kans op een lekke band te verkleinen.

    - Controleer het loopvlak regelmatig. Steentjes hebben de neiging aan de band te kleven en zich daarna de band in te werken, wat leidt tot een lek.

    Bron: www.fietsersbond.nl

    Reacties (4)

    ikheeeee
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    lacheeeeeee een lekkeeeeeeeeee banddddddddddd
    -my-
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:142

    bedankt voor de tips, banden plakken is nog nooit mn sterkste kant geweest. ik probeer er altijd maar iemand anders voor te strikken!
    sarimarijs 15 jaar
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    Ik hoop dat het banden plakken nu beter zal lukken want bij mij zit er vaak een klein gaatje in en dan loopt die toch steeds weer leeg. Hebben jullie ook een tip om iemand zo ver te krijgen om je band te plakken!
    essiej
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    mn fiets heb al 4 weken n lekke band en kheb nog steeds g1 zin gehad om em te plakke :S gelukkkig heb ik nog een fiets :D:D