Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Met vijf truien aan kamperen in de kou

Hartje winter. Buiten sneeuwt het. Binnen zitten de vriendinnen Suus van Soldt (15) en Jessica Dolderman (16) uit Den Haag bij de gaskachel. In een camper. Jessica: „Het is superknus om tijdens de kerstvakantie te kamperen.”

Winterkamperen doet het in Nederland goed, bleek deze week. Diverse recreatieparken zijn zelfs volgeboekt.

De Haagse vriendinnen Suus en Jessica zijn een weekje op camping De Roompot in het Zeeuwse Kamperland te vinden. Samen met de ouders van Jessica. Het veld rondom hun camper staat vol met andere campinggasten.

Voor Suus is het de eerste keer dat zij in de kerstvakantie op pad is. „Ik mocht met Jessica mee. Anders had ik thuis gezeten. Dan is dit veel leuker.”

Jessica is wat meer tot de trekvogels te rekenen. Bijna elk weekend is zij op een camping te vinden. „Mijn vader werkt bij de politie en heeft onregelmatige diensten. We gaan er daarom met onze camper vaak in het weekend opuit. Samen met leden van de Camper Club Nederland. Telkens naar een andere plaats. Harderwijk, Kamperland, noem maar op. Zo zie ik lekker veel van het land.”

Wat de meiden zoal doen tijdens het winterkamperen? Suus: „We zwemmen veel in het overdekt zwembad en doen geregeld spelletjes in de camper. In de zomer is het wel anders, dan doe je veel meer buiten. Bijvoorbeeld paardrijden, skeeleren en midgetgolven. Maar ja, dan is het natuurlijk niet zo knus en gezellig als nu.”

Vooral nu er deze week een laag sneeuw viel, zijn Suus en Jessica enthousiast over het winterkamperen. „Er ligt hier zeker een centimeter sneeuw. Lekker glijden.”

De meiden weten ook een nadeel van het winterkamperen te noemen. „Koud!” schreeuwen ze in koor. Als ze een middagje op stap gaan, moet de gaskachel uit. Suus: „Als we terugkomen, duurt het wel een kwartier voordat het weer lekker warm is.”

Maar het is deze week ook een keer misgegaan. Suus vertelt: „De gastank was leeg. Dus gingen we op zoek naar een reservegasfles. De dop kregen we er helaas niet af. En lang dat het duurde. Uiteindelijk heeft een kennis, die ook op de camping stond, de dop met een tang verwijderd. Ondertussen had ik wel vijf truien aangetrokken. Want in die paar uurtjes kreeg ik het flink koud.”

Reacties (4)

***
bezorger
Quote bericht
aantal posts:39

echt knussie en bar koud!!
###
bezorger
Quote bericht
aantal posts:21

camperen in een sleurhut??? in harteke winter??? brrrrrrrrrrrrrrrrr..... iezug! mij nie gezien!!! vus ste koud! brrrrrrrrrrrrrrrrr... @#%#$%^$^%^$@&#&*
 ~ Achteraf gezien, had je alles van te voren kunnen weten... ~
doortje
bezorger
Quote bericht
aantal posts:12

zou ik ooj wel willen lekker avontuur
ikki
bezorger
Quote bericht
aantal posts:13

tlijkt me wel leuk maar super super koud ik zou wel 4 truien over mekaar trekken