Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Meeste Nederlanders aan de oliebol

    LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij de meeste Nederlanders staat op oudejaarsavond een schaal met oliebollen op tafel. Uit dinsdag gepubliceerd onderzoek van het CBL, Centraal Bureau Levensmiddelenhandel, blijkt dat 82 procent van de Nederlanders oliebollen eet.

    Oliebollen eten.

    Oliebollen eten.

    Van de Nederlandse huishoudens bakt 40 procent de oliebollen thuis. De supermarkten verkopen in de week voor oudejaarsavond veel oliebollenmix, krenten, rozijnen, olie en poedersuiker. Slechts 10 procent koopt niet de ingrediënten, maar kant-en-klarebollen in de supermarkt. De helft van de huishoudens koopt ze bij de kraam, een bakker of een andere speciaalzaak.

    Ook appelflappen zijn bij een ruime meerderheid, 59 procent, met oud en nieuw te vinden. 40 procent van de Nederlanders eet ook appelbeignets.

    Oudejaarsavond wordt niet alleen met oliebollen gevierd. Ook traiteurproducten, champagne en andere alcoholische dranken en luxe vissoorten als paling, zalm en garnalen zijn populair. Het CBL verwacht dat de supermarkten 85 á 90 miljoen euro extra omzet behalen.

    Reacties (3)

    mooizo
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:70

    VOLGENS MIJ KEN IK DIE DAME OP DE FOTO!! YORD, WAAR IS DIE FOTO GEMAAKT?? (Geen idee, sorry. Het is een thematische foto die we van het ANP hebben gekregen, dan kunnen we niet zien waar-ie is gemaakt. Groetjes, Yord)
    hiu
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:34

    doe mij maar een sappie haha. nee ff serieus. best lekker. vuurwerkie erbij? haha massle
    cora van liere
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    het is wel veel hoor maar ik eet het ook elke keer