Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Goedkope laptop voor derde wereld

    TUNIS (RTR/AFP) - Amerikaanse onderzoekers hebben een schootcomputer ontwikkeld die slechts 100 dollar (ongeveer 85 euro) kost. De laptop, die niet groter is dan een boek, is bedoeld voor arme schoolkinderen in ontwikkelingslanden.

    Het eerste limoengroene exemplaar werd dinsdag op de VN-top over de informatiemaatschappij in Tunesië door de Massachusetts Institute of Technology (MIT) gepresenteerd. Kinderen in Brazilië, Thailand, Egypte en Nigeria zullen naar verwachting de computer volgend jaar voor het eerst in gebruik nemen. Zij krijgen de computers cadeau van de overheid of van ontwikkelingsorganisaties.

    Bijzonder aan het apparaat is dat het als elektronisch boek, televisie en als computer dienstdoet. Een gebruiker kan als de batterij leeg is en er geen stroomvoorziening in de buurt is, de computer aan de praat houden door te draaien aan een felgele slinger, die aan de zijkant is bevestigd.

    Reacties (2)

    ikke
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    kwil ok wel zon ding hebbe hiero wy moete alles kope en hun kryge het!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gewoon supper kga daar ok mar ffe an kykie neme denk ik >.................see you
    jaja
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    wat intresant!!!