Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Zelfs de elektriciteit is niet uitgevallen”

    HOUSTON (ANP) - „We danken God op onze blote knieën dat het zo goed is afgelopen.” De Nederlander Ben van de Poll, die in een buitenwijk van de Texaanse stad Houston woont, sloeg zaterdag een zucht van verlichting toen bleek dat zijn huis orkaan Rita ongeschonden had doorstaan.

    Van het interieur van een kerk in New Orleans is na de orkaan Rita niet veel meer over.

    Van het interieur van een kerk in New Orleans is na de orkaan Rita niet veel meer over.

    De Nederlander, die gepensioneerd is, woont al 25 jaar in de Verenigde Staten waarvan de laatste twee jaar in Houston. Van de Poll, die ervoor had gekozen thuis te blijven, timmerde vrijdag alle ramen van zijn woning dicht met houten schotten om te voorkomen dat er takken van bomen door het glas zouden slaan tijdens de orkaan. Daarna trok hij zich samen met zijn echtgenote en haar ouders terug in een kast in angstige afwachting van Rita.

    Toen hij via berichtgeving op de televisie doorkreeg dat Houston grotendeels gespaard zou blijven, kwamen de familieleden voorzichtig de kast weer uit. „We hebben vreselijk veel geluk gehad”, stelde de Nederlander zaterdag. „Houston heeft relatief weinig te lijden gehad omdat de orkaan een flink stuk ten zuidoosten van de stad aan land kwam.”

    Dat betekende echter niet dat de stad niet alsnog een flinke klap kreeg van de enorme regenbuien en hevige storm die de orkaan met zich meebracht. „De tuin en alle straten hier in de buurt liggen vol met afgerukte takken en boomtoppen”, zei Van de Poll. „Er zijn zelfs complete bomen geveld door de harde wind. Hoewel het weer alweer een stuk beter is, zijn er nog altijd rukwinden van ruim 80 kilometer per uur. Het is dus nog steeds even afwachten tot we de straat op kunnen.”

    De Nederlander kan nog nauwelijks geloven dat hij en zijn familie het er zo goed vanaf hebben gebracht. „Het huis is volledig ongeschonden. Zelfs de elektriciteit is vannacht niet uitgevallen, terwijl ik op voorhand vrijwel zeker wist dat dit zou gebeuren.”

    Reacties (3)

    @@rt
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    hey fr@ (fred??) sommige mensen snappen jóú ook niet!!!
    meisj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    he ff iets anders... jullie zijn allemaal refo's die dit typpen waarom respecteren jullie de menig van een ander dan niet? fr@ zegt helemaal nix geks en jullie zitten er allemaal weer gelijk bovenop! kusj
    meisj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:44

    maar die mensen hebben wel volop geluk gehad zeg!