Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Nederlandse man werkt hard

    LUXEMBURG (ANP) - De Nederlandse man blijkt de ijverigste van de EU. In geen ander EU-land zijn zo veel werkende mannen als in Nederland: acht van de tien doen betaald werk.

    Dat blijkt uit cijfers die het Europees bureau voor de statistiek Eurostat donderdag heeft bekendgemaakt. Het bureau vergeleek de banen van minstens een uur per week van alle 15- tot en met 64-jarigen binnen de Europese Unie in 2004. Het telde ook ondernemers mee die voor zichzelf werken.

    Poolse mannen zijn het meest thuis te vinden: van hen hebben minder dan zes op de tien betaald werk. Het EU-gemiddelde komt uit op zeven van de tien mannen. Van alle EU-inwoners, vrouwen meegeteld, werken ruim zes op de tien (63,3 procent).

    Nederlandse vrouwen blijken overigens ook erg nijver, maar toch niet zo als de mannen. Ze staan niet aan de Europese top. Twee op de drie doen betaald werk, waarmee ze de Deense en de Finse vrouwen moeten laten voorgaan.

    Reacties (1)

    Marike
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:34

    sorry hoor,maar wij zijn maybe wel de enigste met zo'n hoog aantal werkende mannen, maar polen werken veel harder!!Als die werk kunnen vinden werken ze echt ontzettend graag enhard! Ik was op vakantie met vriendinnen, en op die camping woonden ook een paar polen. DDie vertrokken 's ochtends vroeg om 6u, en om 9u 's avonds kwamen ze weer thuis!! De kinderen werkten ook mee. Om 9u gingen ze douchen, daarna hun bed in en dan de volgende morgen om 6u weer weg! Nou ik vind het echt knap dat ze dat elke dag zolang volhouden! Een jongen van 25 ofzo die daar ook woonde,vertelde dat ze echt heel hard werkten.ze hadden een eigen bloembollenveld. Maar hun werken echt ontzettend hard!!!!!