Dwalen door het Groninger Museum
Dagelijks reist Rixt Horstmann (20) uit het Friese Hijum („10 kilometer boven Leeuwarden”) naar het Groninger Museum. Vijf weken lang houdt ze in haar eentje de afdeling communicatie en marketing draaiende.
Rixt is net afgestudeerd aan de Christelijke Hogeschool Nederland in Leeuwarden. Ze volgde de opleiding leisure management (vrijetijdsmanagement). Afgelopen woensdag -tevens haar eerste werkdag in het museum- had ze in het Groninger Museum haar eindgesprek en verdedigde ze met succes haar scriptie. „Omdat ik erg geïnteresseerd ben in kunst en cultuur, heb ik tijdens mijn studie gekozen voor een stage bij het Groninger Museum. Het werk op de afdeling communicatie en marketing is heel levendig, nooit saai. Andere studenten kwamen terecht bij evenementenbureaus of bij sportclubs.”
Ingewerkt hoefde Rixt dus niet te worden. Het beantwoorden van telefoontjes en e-mails en het rondleiden van journalisten en cameraploegen langs de tentoonstellingen is gesneden koek voor haar. „Natuurlijk moet je veel weten over het museum en over wat er te zien is. Soms bellen mensen over een expositie die over twee jaar opengaat. Vooral als er een nieuwe tentoonstelling van start gaat, krijgen we veel pers over de vloer. Maar tijdens mijn stage heb ik dat allemaal opgepakt. Zo heb ik mij verdiept in de Russische mecenas Sergej Diaghilev, aan wie het Groninger Museum eerder dit jaar een tentoonstelling wijdde. Mijn scriptie ging ook over dit museum. Ik heb onderzocht op welke manieren gezinnen en families gestimuleerd kunnen worden hier naartoe te komen. Nu bestaat het publiek nog voor een groot deel uit oudere mensen.”
Rixt dwaalt ook zelf graag door het museum. „Ik vind het vooral erg leuk om de reacties van bezoekers te peilen.”
Nu ze afgestudeerd is, denkt Rixt eerst een poosje te gaan werken. „Het maakt me niet zo veel uit waar, ik wil geld verdienen om straks verder te kunnen studeren. Desnoods ga ik bij een callcenter werken, al heb ik daar een vreselijke hekel aan. Als het even kan wil ik ook nog een poosje naar het buitenland. Daarna? Ik denk er sterk over om kunstgeschiedenis te gaan studeren.”
Er zijn nog geen reacties geplaatst.